samar-danesh
علمي

شايد شما هم مانند خيلي از افراد چيزهايي در خصوص اينكه ابلاغيه دادگاه و احضاريه دادگاه چيست شنيده باشيد ولي به طور دقيق ندانيد كه ابلاغيه و احضاريه چيست و چه تفاوت هايي دارد؟ پس اجازه بدهيد ابتدا اين دو واژه را توضيح دهم.

 

احضاريه دادگاه :

احضاريه دادگاه به معني احضار و فراخوان كردن شخصي به عنوان متهم ، شاكي يا شاهدي پرونده اي مي باشد.

منظور از متهم كسي كه جرمي را انجام داده است ولي هنوز اثبات نشده است. اما بعد از اينكه مدارك و شواهد جمع آوري شد حال بايد متهم به دادگاه بيايد تا در مورد جرم انجام داده شده توضيحات را ارائه كند و با مدارك تطبيق داده شود. معمولا در برگه احضاريه عواقب ناديده گرفتن و اهميت ندادن به احضاريه نوشته است اما اين عواقب با توجه به شخص متهم مي تواند متفاوت باشد. اما به صورت معمول ، اگر شخص متهم در زمان خواسته شده در دادگاه حاضر نشود دستور جلب آن صادر مي شود. البته در نظر داشته باشيد اگر احضاريه به طور صحيح و به هر دليل به دست متهم نرسيده باشد و عذر موجهي ( مانند فوت اعضاي خانواده و نزديكان تا درجه سوم از طبقه دوم ، بيماري شخص متهم يا والدين ، نرسيدن يا دير رسيدن به دادگاه و ... ) جهت عدم حضور در دادگاه ارائه نكرده باشد دستور جلب ايشان صادر مي شود.

جهت كسب اطلاعات بيشتر در خصوص مشاهده ابلاغيه دادگستري به سايت مشاوره تلفني هيواتك مراجعه فرماييد.

 

www.heyvatech.com/blog/tech/view/189/نحوه-مشاهده-ابلاغيه-دادگستري-در-سامانه-ثنا.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۶:۵۰ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

اگر از گوشي اندرويدي استفاده مي كنيد به روش هاي مختلفي مي توانيد اپليكيشن هاي دلخواهتان را دانلود و نصب كنيد. براي مثال يكي از مطمئن ترين روش هاي نصب برنامه در اندرويد استفاده از گوگل پلي است. اين برنامه كه به صورت پيشفرض روي تمامي گوشي هايي كه از سيسم عامل اندرويد استفاده مي كنند نصب شده، به شما اجازه مي دهد با خيال راحت برنامه دلخواهتان را جستجو كرده و آنها را دانلود كنيد. تمامي برنامه هاي نصب شده روي گوشي را نيز مي توانيد به كمك آن بروزرساني كنيد. همه اپليكيشن ها قبل از قرار داده شدن روي گوگل پلي بررسي مي شوند تا حاوي ويروس و بد افزاري نباشند كه به سيستم شما آسيب بزند به همين جهت پيشنهاد مي كنيم تا حد امكان تمامي برنامه هاي دلخواهتان را از طريق اين اپليكشن دانلود كنيد. براي كسب اطلاعات بيشتر در اين خصوص و آشنايي با ساير روش هاي نصب كردن برنامه در اندرويد به وبسايت سامانه رفع مشكلات رايانه و  موبايل هيواتك مراجعه كنيد.

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/1022/روش-هاي-نصب-برنامه-در-اندرويد.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۵:۱۱ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

همانطور كه مي دانيد در اپليكيشن موبوگرام گزينه اي براي ديليت اكانت موبوگرام وجود ندارد. به همين دليل بايد براي حذف اكانت در اين پيامرسان از تلگرام استفاده كنيد. با ديليت اكانت تلگرام به صورت خودكار اكانت موبوگرام شما نيز حذف مي شود اما اگر مي خواهيد بدون آنكه حساب كاربري تلگرام شما حذف شود براي حذف اكانت موبوگرام اقدام كنيد مي توانيد اين اپليكيشن را از گوشي خود حذف كرده سپس تمامي دسترسي ها به تلگرام را غير فعال كنيد. براي اين كار كافيست به Settings تلگرام رفته و از قسمت Privacy and Security گزينه Active Sessions را انتخاب كنيد در ادامه Terminate All Other Sessions را بزنيد تا تمامي دسترسي ها به تلگرام به جز گوشي خودتان قطع شود. براي كسب اطلاعات بيشتر در اين خصوص به وبسايت مشاوره تلفني هيواتك مراجعه كنيد.

 

www.heyvatech.com/blog/tech/view/148/ديليت-اكانت-در-موبوگرام.html


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۴:۳۳ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

اگر از آن دسته از كاربران گوشي هاي اندرويد هستيد كه هميشه از كند بودن گوشي خود رنج مي بريد، بايد بدانيد كه اين مشكل علت ها و راه حل هاي گوناگوني دارد. سيستم عامل اندرويد هم مانند سيستم عامل هاي ديگر با مشكل ذخيره سازي فايل هاي موقتي و كمبود حافظه مواجه است زيرا دستگاه اندرويدي شما مي تواند به سرعت پر شود و در نتيجه عملكرد بهينه اي را كه از آن انتظار داريد را دريافت نكنيد ، به ويژه اگر جز افرادي هستيد كه ساعات زيادي از روز را بايد از تلفن همراه خود استفاده كنيد. اما جاي نگراني نيست و به راحتي مي توانيد اين مشكل را در گوشي مان حل كنيد.

مسلما تنها دليل كندي اندرويد تان ، استفاده از نرم افزارهاي پيام رسان و اشغال شدن رم گوشي نيست ، در نظر داشته باشيد ساير دلايل كند بودن گوشي را مي تواند در موارد زير دسته بندي كرد:

1. پر شدن حافظه كش گوشي

2. پر شدن حافظه SMS و MMS

3. پر شدن فولدر دانلودهايتان

4. نگه داشتن فايل ها ضمن داشتن بكاپ

5. عدم مديريت موسيقي دانلود شده و پادكست ها

6. پاك نكردن مناطق آفلاين در گوگل مپ

7. استفاده از ابزار ذخيره سازي Oreo

8. نداشتن كارت حافظه

9. عدم استفاده از فضاهايي مانند گوگل درايو و ... 

جهت كسب اطلاعات بيشتر در خصوص بهبود سرعت گوشي اندرويد ، به سايت رفع مشكلات موبايل هيواتك مراجعه فرماييد.

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/55/روش-هاي-پاكسازي-فايل-هاي-اضافي-اندرويد.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۵:۱۲ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

تا به حال برايتان اتفاق افتاده كه داده ي همراه شما روشن باشد و بسته اينترنتي هم خريداري كرده باشيد اما در زمان جستجو سايتها برايتان باز نشوند؟ در اين شرايط اگر خط شما مشكلي نداشته باشد ميتوانيد با تغيير تنظيمات براي رفع مشكل اينترنت گوشي اقدام كنيد. در ابتدا يك بار حالت هواپيما را روشن كرده و پس از چند لحظه آن را خاموش كنيد. اگر مشكل باز نكردن سايت با اينترنت گوشي برطرف نشد سيمكارت را از دستگاه خارج كرده و مجددا در جايگاهش قرار دهيد. در آخر هم يك بار گوشي را ريستارت كنيد. شما مي توانيد از روش هاي ديگري مانند پاك كردن كش سرويس هاي گوگل پلي ، ريست كردن تنظيمات اينترنت و يا بررسي تنظيمات APN هم استفاده كنيد.براي كسب اطلاعات بيشتر در اين خصوص پيشنهاد مي كنيم به وبسايت مشكلات موبايل هيواتك مراجعه كنيد.

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/64/دليل-باز-نشدن-سايت-با-اينترنت-گوشي.html

 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۱:۵۳ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

همانطور كه احتمالا مي دانيد اگر قصد خريد يا فروش خودرويي را داشته باشيد بايد قبل از مراجعه به دفتر اسناد رسمي براي تعويض پلاك اقدام كنيد. در اين مرحله طرفين قرارداد بايد به مراكز مربوطه مراجعه كرده و با ارائه مدارك خود درخواست فك پلاك كنند تا پلاك جديدي براي خريدار نصب شود. براي اين كارخريدار بايد مداركي مانند شناسنامه ، كارت ملي و قبض برق به نام خود يا پدر را همراه داشته باشد. همچنين فروشنده نيز بايد شناسنامه ، كارت ملي ، كارت شناسايي وسيله نقليه ،  سند مالكيت خودرو ، بيمه نامه شخص ثالث ، سند فروش كارخانه سازنده ،  كارت معاينه فني و برگ عدم خلافي را ارائه دهد. هزينه تعويض پلاك خودرو و واگذاري آن در سال ۹۷ برابر با ۱۰۰ هزار تومان بوده كه در لايحه بودجه سال آينده نيز اين رقم تغييري نكرده است. پيشنهاد مي كنيم براي كسب اطلاعات بيشتر و آگاهي از هزينه تعويض پلاك موتور به وبسايت رفع مشكلات رايانه اي هيواتك مراجعه كنيد.

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/1013/هزينه-تعويض-پلاك-سال-98.html

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۵:۳۶ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

به گفته ي وزير امور اقتصادي و دارايي دولت قصد دارد به زودي سهام عدالت را آزاد سازي كرده و مالكيت آن را به مردم انتقال دهد. با اين كار افراد مي توانند در صورت تمايل سهام عدالت خود را به يك كالاي سرمايه اي تبديل كرده و يا براي فروش سهام عدالت اقدام كنند. لايحه آزادسازي سهام عدالت كه بيش از 1 سال از ارائه آن مي گذرد ، به نظر مي رسد تا پايان سال به نتيجه برسد و پس از تبديل آن به قانون عده اي از سهامداران عدالت بتوانند در مدتي كوتاه برگه سهام خود را دريافت كنند. براي كسب اطلاعات بيشتر در اين خصوص و آشنايي با نحوه استعلام سهام به صورت اينترنتي به وبسايت سامانه رفع مشكلات رايانه و  موبايل هيواتك راجعه كنيد.

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/1009/فروش-سهام-عدالت-98.html 

 

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۵:۰۱ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

همانطور كه مي دانيد اينستاگرام يك شبكه اجتماعي محبوب و پرطرفداره كه كاربران زيادي دارد و از طرفي هم روزانه به تعداد اين افراد افزوده مي شود. با توجه به استقبال كاربران كم كم اين شبكه اجتماعي تبديل به فضايي براي ارائه مطالب آموزشي ، كسب و كار و تجارت ، تبليغات و ... شد . مسلما زماني كه كاربران همزمان از هر جاي دنيا وارد اين برنامه شوند و با آن كار كنند ،  ممكن است خطاهايي هنگام ورود دريافت كنند و با مشكل باز نشدن اينستاگرام مواجه شوند. ارورهايي نظير An unknown network error has occurred ،  Too many users have been registered  و ... نمونه هايي از اين مشكلات است .

 

خطاي ورود به اينستاگرام به دليل تنظيم نبودن ساعت و تاريخ

يكي ديگر از دلايل خطاي ورود به اينستاگرام تنظيم نبودن ساعت و تاريخ دستگاه شماست ، بهتر است وارد تنظيمات شده و بعد در قسمت  Date and Time ، تيك گزينه Automatic date & Time رو بزنيد تا به صورت اتوماتيك ساعت و تاريخ تنظيم شود.

 

خطاي ورود به اينستاگرام به دليل آپديت نبودن برنامه

همانطور كه مي دانيد هر برنامه اي هر چند وقت يكبار ، به روز رساني شده و نسخه جديدي از آن ارائه مي شود كه در اين نسخ ، ايرادهاي نسخه قبلي برنامه از بين رفته و قابليت هاي جديدي هم به آن اضافه مي شود. حال اگر نسخه برنامه اينستاگرام شما قديمي شده باشد ، ممكن است هنگام ورود به برنامه با خطاهايي مواجه شويد. از اين رو توصيه مي كنيم از نصب بودن آخرين نسخه برنامه اينستاگرام روي دستگاه خود اطمينان خاصل نماييد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر در خصوص خطاهاي ورود به اينستاگرام ، به سايت رفع مشكلات موبايل هيواتك مراجعه فرماييد.

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/77/رفع-مشكل-ورود-به-اينستاگرام.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۷:۰۷ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

جيميل يكي از سرويس هاي ارسال ايميل معروف و پر طرفدار است كه كاربران زيادي هم دارد. در بسياري از مواقع كاربران جهت ارسال مدارك ، رزومه كاري ، نامه و ... از جيميل استفاده مي كنند ، اين موضوع را از آن جهت بيان كردم كه بگويم چقدر اطلاعات شخصي و ايميل هايي كه در حساب جيميل مان داريم حائز اهميت است و در صورت هك شدن و سرقت آن چه طبعاتي خواهد داشت! از اين رو امنيت جيميل بسيار مهم است و بايد در راستاي بالا بردن امنيت جيميل ، از ترفندهاي آموزش داده شده در اين پست استفاده نماييم.

 

افزايش امنيت جيميل با وارد شدن به جيميل با استفاده از حالت ناشناس

امروزه استفاده از حالت incognito يا ناشناس در مرورگرها بسيار معمول است زيرا در جايي مانند كتابخانه ها ، كافي نت ها ، يا حتي لپ تاپ هاي دوستانتان كه در واقع كامپيوتر مشترك بين شما و ديگران محسوب مي شود به طور منظم در حال استفاده هستند. اين موضوع بر ميگردد به نكته اي كه در قسمت قبلي به آن اشاره كردم ، زيرا ممكن است شما مجبور شويد يا به صورت تصادفي وارد حساب جيميل خود شويد و  به همين راحتي اطلاعات حساب خود را با آن رايانه مشترك به اشتراك گذاشته و شايد به دوستانتان اعتماد داشته باشيد يا آنها برخي از اطلاعات شما را از بين ببرند ولي يك شخص ناشناس جيميل شما را ويران مي كند. لذا هنگامي كه در اين شرايط قرار گرفتيد ، در مرورگر گوگل كروم از حالت incognito و در مرورگر فايرفاكس از حالت private استفاده كنيد. علت اين توصيه اين است كه هر زمان كه پنجره خصوصي بسته شود ، اكانت جيميل شما هم لاگ اوت مي شود.

جهت كسب اطلاعات بيشتر در خصوص بالا بردن امنيت جيميل ، به سايت رفع مشكلات رايانه اي هيواتك مراجعه فرماييد.

www.heyvatech.com/web/articles/view/1020/بالا-بردن-امنيت-جيميل.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۵:۰۴ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

در ميان انواع گوشي هاي عرضه شده در بازار ، گوشي هاي سامسونگ بيشترين طرفدار را دارد و اين شركت هم جديدترين اسمارت فون هاي موجود در بازار را ارائه مي دهد. يكي از جديدترين گوشي ها ، گوشي گلكسي نوت 10 است كه ما در اين مقاله مي خواهيم اطلاعاتي در خصوص قيمت گلكسي نوت 10 قرار دهيم.

ضبط ويدئو HDR

برخلاف گوشي گلكسي نوت 9 ، كه توانايي ضبط ويديو HDR را نداشت و اين پك نقطع ضعف بزرگ براي اين دستگاه محسوب ميشد ، به احتمال خيلي زياد گوشي galaxy note 10 ، اين قابليت را خواهد داشت آن هم نه به صورت HDR ، بله به صورت 4HDR.

 

قيمت گلكسي نوت 10 ، از 1000$ (899 پوند)، شروع مي شود و در صورتي كه بخواهيد دستگاه شما حافظه و رم بيشتري داشته باشد ، گران تر نيز مي شود. البته به نظر مي رسد قيمت گوشي هاي هوشمند رو به افزايش است و اين مبلغ حداقل ميزان پرداختي شما خواهد بود.

جهت كسب اطلاعات بيشتر در خصوص مشخصات گلكسي نوت 10 ، به سايت مشاوره تلفني هيواتك مراجعه فرماييد.

www.heyvatech.com/web/articles/view/1014/گلكسي-نوت-10-سامسونگ-و-ويژگي-هاي-آن.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۳:۳۴ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 2
همه : 744
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب