samar-danesh
علمي

در تلگرام بارها شاهد هستيم كه به طور خودكار به يك گروه يا كانال تلگرام اضافه شده ايم و اين موضوع با خواست خود ما نبوده است. معمولا در اين گونه مواقع توسط يكي از دوستان و يا ساير افراد به گروه يا كانال تلگرام اضافه شده ايم. اين موضوع به سادگي در تلگرام قابل حل است . اما سوال اينجا است كه چرا به صورت خودكار به گروه ها و كانال ها اضافه مي شوم؟ گاهي ممكن است اضافه شدن به كانال تلگرام به دليل اين باشد كه دوستان شما شما را به گروه ها و يا كانال هايي كه به آن ها دسترسي دارند اضافه مي كنند و اين موضوع بدون اجازه ي شماست . يا استفاده از ربات هاي تلگرام در ساخت و انتشار كانال هاي تبليغاتي است. اگر توجه كنيد خيلي از كانال هايي كه به طور ناخواسته در آنها عضو شده ايد حاوي مطالب تبليغاتي و مزاحم است و ... اما براي جلوگيري از دعوت به گروه تلگرام يا عضو شدن در كانال تلگرام چه كاري مي توان انجام داد بايد بگويم كه يك ويژگي در تلگرام وجود دارد كه مي تواند از اضافه شدن خودكار به گروه هاي تلگرام توسط برخي از افراد جلوگيري كند. براي فعال كردن اين امكان وارد تنظيمات تلگرام خود شويد و وارد قسمت Privacy and Security شويد. حالا گزينه Groups را انتخاب كنيد. همانطور كه مشاهده مي كنيد در قسمت Who can add me to group chats مي توانيد معين كنيد كه چه كساني مي توانند شما به گروه هاي چت اضافه كنند . به صورت پيش فرض اين موضوع روي گزينه Everybody يا هيچ كس تنظيم شده است. شما مي توانيد تعيين كنيد كه فقط دوستان شما بتوانند شما را به گروه ها بيفزايند. همچنين مي توانيد در قسمت Add exceptions مشخص كنيد كه چه كساني به هيچ وجه نتوانند شما را به يك گروه چت دعوت كنند . براي مشاهده روش جلو گيري از نمايش دعوت به كانال هاي تلگرام مي توانيد به سايت رايانه كمك تلفني هيواتك مراجعه كرده يا روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/107/از-عضو-شدن-خودكار-در-كانال-تلگرام-و-تبليغات-خودكار-تلگرام-جلوگيري-كنيد.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۲۱:۳۸ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

امروزه اكثر گوشي هاي هوشمند و دوربين هاي فيلم برداري ، با كيفيت بالا و حجم زياد به صورت 4K و Full HD فيلم برداري مي كنند . حجم زياد اين فيلم ها ممكن است باعث پر شدن حافظه گوشي شما شده و مشكلاتي را براي شما به وجود آورد و همچنين اين روزها فرستادن فيلم در اينستاگرام ، در پست ها و استوري ها بسيار رايج شده و همانطور كه مي دانيد فيلم هاي ارسال شده در شبكه هاي اجتماعي با محدوديت هايي در حجم فايل هاي ارسالي مواجه هستند . استفاده از نرم افزارهاي كاهش حجم و فشرده سازي فيلم مي تواند راه گشاي بسياري از اين مشكلات باشد . براي كم كردن حجم فيلم اندرويد بايد از نرم افزارهاي كاهش حجم فيلم بدون افت كيفيت اندرويد استفاده كنيد . در سايت رفع مشكلات موبايل هيواتك تعدادي نرم افزار محبوب براي كاهش حجم فيلم نام برده شده است . مثلا Video Dieter 2 for Android يك نرم افزار يك گزينه عالي براي كاهش حجم فيلم است كه مي تواند تا 10 برابر حجم فيلم اصلي را كاهش دهد . با اين نرم افزار مي توانيد صداي فيلم را حذف كرده و يا در حين ويرايش فيلم آهنگ دلخواهي را به آن اختصاص دهيد . از ديگر امكانات اين نرم افزار قابليت تغيير رزولوشن فيلم مي باشد . اين نرم افزار رايگان بوده و شما مي توانيد از فروشگاه google strore آن را دانلود و نصب نماييد . براي مشاهده ديگر نرم افزار هاي ديگر و روش هاي استفاده از آن مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/207/معرفي-نرم-افزار-هاي-كاهش-حجم-فيلم-براي-اندرويد.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۲:۵۲ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

به نقل از رايانه كمك هيواتك ويندوز 10 آخرين ويندوزي است كه شركت مايكروسافت آن را ارائه داده است و بعد از آن ديگر ويندوز جديدي نخواهد آمد . تنها آپديت ويندوز 10 ارائه مي شود . كه به آپديت سالانه ويندوز معروف است و در آن امكانات جديدي را به كاربران خود ارائه مي نمايد براي آپديت ويندوز 10 به دو طريق مي توانيد عمل كنيد يكي استفاده از محيط آپديت ويندوز و ديگري آپديت آفلاين ويندوز 10 .  براي آپديت ويندوز 10 با استفاده از محيط آپديت ويندوز  ابتدا وارد صفحه مخصوص آپديت ويندوز 10 شده و روي دكمه Update now كليك كنيد و برنامه Windows 10 Update Assistant را دانلود نماييد . نرم افزار را نصب و اجرا كنيد . در پنجره اي كه باز مي شود گزينه Update now را انتخاب كنيد . گزينه Next را انتخاب كنيد . دكمه Restar now را انتخاب كنيد . در اين مرحله سيستم شما چند بار ري استارت خواهد شد و در آخر آپديت ويندوز براي شما انجام خواهد شد . براي آموزش آپديت آفلاين ويندوز 10 بايد گفت كه در صورتي كه چند كامپيوتر داريد كه داراي سيستم عامل ويندوز 10 هستند و مي خواهيد آن ها را آپديت كنيد نياز نيست كه تك تك آن ها را به صورت آنلاين آپديت كنيد . مي توانيد از طريق دانلود فايل آپديت آفلاين ويندوز 10 به صورت آفلاين اقدام به آپديت آن ها نماييد . براي مشاهده مراحل آپديت ويندوز 10 به صورت آفلاين مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/190/راهنماي-آپديت-ويندوز-10.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۵۵:۳۲ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

براي رعايت حق كپي رايت معمولا از واترمارك استفاده مي كنند . معمولا واتر مارك را با استفاده از نرم افزار جانبي قرار مي دهند . اما گر فايل شما اكسل باشد و بخواهيد روي آن واتر مارك قرار دهيد مي توانيد با خود نرم افزار اكسل اين كار را انجام دهيد . به نقل از هيواتك براي قرار دادن واتر مارك در اكسل  ابتدا نرم افزار اكسل را باز كرده و يك شيت خالي كه قصد قرار دادن watermark در پشت آن داريد را انتخاب كنيد سپس وارد سربرگ INSERT شده و گزينه Header & Footer را انتخاب كنيد اكنون گزينه Picture را انتخاب كنيد . يك پاپ آپ براي شما باز مي شود . گزينه اول يعني From a file را انتخاب كنيد و از مسير دلخواه لوگو يا عكس مورد نظرتان را كه مي خواهيد به عنوان عكس پس زمينه قرار دهيد انتخاب كنيد . در صورتي كه تمايل داريد تصوير فقط در بخش Header يا Footer نمايش داده شود بايد از بين ابزارهاي بالا گزينه Format picture را انتخاب كرده و ابعاد تصوير را كاهش دهيد . به جز قرار دادن عكس در پس زمينه اكسل مي توانيد از نوشته هم استفاده كنيد . براي نوشتن متن در بك گراند اكسل ابتدا برنامه اكسل را باز كرده و يك شيت خالي ايجاد كنيد  از سربرگ INSERT گزينه Insert WordArt را انتخاب كنيد . متن مورد نظر خود را تايپ كنيد . سپس متن تايپ شده را انتخاب كرده و با نگه داشتن همزمان كليدهاي Ctrl+C آن را كپي كنيد . در بخش ديگري از صفحه كليك راست كرده و گزينه Paste special را انتخاب كنيد و فرمت دلخواه را براي آن انتخاب كنيد . حال اين تصوير را انتخاب كرده و مجددا Ctrl+C را انتخاب كنيد سپس برنامه paint را انتخاب كرده و تصوير را در آن paste كنيد و آن را در كامپيوتر خود ذخيره كنيد . اكنون مسير را دنبال كنيد :

Insert > Header & Footer >picture
 
حال تصويري كه در Paint ذخيره كرده بوديد را انتخاب كرده و در جايي از صفحه كليك كنيد تا تصوير پس زمينه نمايش داده شود . براي كسب اطلاعات بيشتر در اين زينه مي توانيد از لينك زير كمك بگيريد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/545/آموزش-قرار-دادن-واتر-مارك-در-اكسل.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۳:۰۱ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]


چند وقت قبل بود كه قصد داشتم از شخصي شكايت كنم. به يكي از دفاتر قضايي مراجعه كردم و بهم گفتن بايد توي سامانه ثنا ثبت نام كني و بعد شكايت رو ثبت كني. توي اينترنت كه تحقيق كردم به اين مقاله برخورد كردم كه خيلي خوب در مورد نحوه مشاهده ابلاغيه و سايت ثنا صحبت كرده بود:

www.internetkomak.com/a/v/معرفي-سامانه-ثنا

 

اگه براي شما هم سوال هست كه توي اين سامانه چه اتفاقاتي مي افته و يا از كليات اون خبر نداريد پيشنهاد ميدم حتما مقاله رو بخونيد. چون بعد از اينكه از كسي شكايت كرديد ديگه بقيه مراحل ديدن ابلاغ ها و راي نهايي فقط از طريق اين سايت قابل انجامه. سوالي بود بپرسيد جوابتونو ميدن. راستي هزينه دريافت رمز شخصي توي دفترهاي قضايي 10 هزار تومان هست كه همون موقع ميگيرن و رمز رو براتون مي فرستن.

فقط بهتره قبل از اينكه بريد رمز رو بگيريد، مثل من اطلاعات خودتون رو توي سايت تكميل كنيد تا سريع تر بهتون رمز رو بدن و توي صف نمونيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۴:۰۱ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

همانطور كه مي دانيد ورد جزو بهترين نرم افزار هاي آفيس است كه كاربران زيادي روزانه بارها وبارها از آن استفاده مي كنند . به نقل از كمك تلفني به سوالات آي تي هيواتك يكي از مشكلاتي كه برخي از كاربران با آن مواجه هستند مشكل تايپ فارسي در ورد يا بر عكس نوشتن است . براي نگارش يك سند متني رسمي و اصولي به زبان فارسي بايد سعي كنيم تمام اصول نگارش جملات را در آن رعايت كنيم. يكي از نكاتي كه هنگام تايپ فارسي در ورد بايد مورد توجه قرار دهيد تنظيم درست جهت متن است. با توجه به اين كه زبان فارسي يك زبان راست به چپ است بايد زبان نوشتن ورد خود را به صورت راست به چپ تنظيم كنيد. براي اين كار از تب Home در بخش Paragraph روي Right to left Text Direction كليك كنيد و Alignment را در حالت Align Right قرار دهيد. براي مرتب تر بودن متن خود مي توانيد Alignment را در حالت Justify قرار دهيد. در صورتي كه بخواهيد بخش خاصي از متن خود را بيشتر ويرايش كنيد در همان بخش Paragraph از تب Home بر روي علامت كوچكي كه سمت راست آن قرار دارد كليك كنيد . در قسمت General بهتر است Alignment را در حالت Justify قرار دهيد و گزينه Direction را روي Right to left تنظيم كنيد . اگر باز هم مشكل برعكس نوشتن در ورد را داشتيد بهتر است به لينك زير مراجعه كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/177/تايپ-فارسي-در-ورد-و-رفع-مشكل-برعكس-تايپ-شدن-در-ورد.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۶:۱۲ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

گاهي اوقات دوست نداريد شخصي در اينستاگرام پست هاي شما را ببيند يا براي شما كامنت بگذارد و دايركت بفرستد حال مشكل اينجاست كه اگر آن شخص را آنفالو كنيم اين اتفاق نمي افتد و فقط ما هستيم كه نمي توانيم پست هاي او را ببينيم. همچنين كامنت هاي آن فرد نيز در زير پست هاي ما باقي مي ماند . براي اينكه يك شخص نتواند پست ها و تصاوير اينستاگرام شما را ببيند بايد آن فرد را بلاك كنيد . البته اگر اين نگراني براي شما وجود دارد كه پس از بلاك كردن ، آن شخص متوجه اقدام شما مي شود بايد بگوييم اين نگراني بي دليل است. چرا كه پس از بلاك كردن فرد ، او همچنان به صورت Following اكانت شما را ميبيند اما با جمله No Post yet مواجه مي شود.  يعني هيچ تصوير يا پستي از شما را نمي تواند ببيند. اينستاگرام به طور پيش فرض روي حالت عمومي قرار دارد براي اين كه هر كسي نتواند پست هاي شما را ببيند مي توانيد خصوصي كردن اكانت اينستاگرام خود را انجام دهيد . براي انجام اين كار مي توانيد وارد تنظيمات اينستاگرام شده و گزينه Private Account  را لمس كنيد تا حالت اكانت خصوصي براي شما فعال شود . براي كسب اطلاعات بيشتر در خصوص بلاك كردن اينستاگرام يا همان بلاك كردن فالوور در اينستاگرام مي توانيد به رايانه كمك هيواتك مراجعه كنيد يا روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/102/بلاك-كردن-در-اينستاگرام-بدون-اطلاع-افراد-و-پاك-كردن-كامنت-آنها.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۸:۱۶ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

اغلب ما به صورت نرمال از يك سيستم عامل استفاده مي كنيم ، كه در حين روشن شدن كامپيوتر به صورت خودكار روي ويندوز نصب شده بوت مي شود . گاهي به دلايل مختلف مثل استفاده از امكانات يك سيستم عامل و يا پشتيباني نكردن يك سيستم عامل از يك نرم افزار خاص مجبور مي شويم دو و يا چند سيستم عامل بر روي سيستم خود نصب نماييم . بعد از نصب چند سيستم عامل ممكن است در آينده به دلايل مختلف مثل اشغال شدن بيهوده فضاي حافظه مايل به حذف ويندوز اضافي باشيم . براي پاك كردن ويندوز اضافي در سيستم بايد ابتدا از اطلاعات درايوي كه ويندوزي كه مايل به حذف آن هستيد در آن نصب است بكاپ تهيه نماييد سپس حذف بوت نسخه ويندوزي كه مي خواهيد حذف كنيد را انجام دهيد . براي انجام اين كار و آشنايي با نرم افزار حذف ويندوز اضافي مي توانيد به سايت كمك تلفني به سوالات كامپيوتر هيواتك مراجعه كرده يا از لينك زير كمك بگيريد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/223/راهنماي-پاك-كردن-ويندوز-اضافي-.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۰:۴۹ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

مطمئنا همه ي شما با مسير ياب ويز آشنايي داريد . براي استفاده بهتر از اين مسيرياب و تنظيمات آن بهتر است از كه از ويز فارسي استفاده كنيد . اين بدان معنا نيست كه نرم افزار ديگري تحت عنوان ويز فارسي را دانلود كنيد بلكه مي توانيد با دانلود سخنگوي فارسي waze و تغيير زبان ويز به راحتي ويز خود را فارسي كنيد . براي فعال سازي ويز فارسي برنامه ويز را در گوشي خود اجرا كنيد . روي آيكون سرچ پايين سمت چپ تپ كنيد . وارد تنظيمات شويد . general را انتخاب كنيد . گزينه language را انتخاب كنيد . زبان پارسي را در بين زبان هاي موجود انتخاب كنيد . در برنامه ويز سخنگوي فارسي waze موجود نيست و بايد آن را دانلود كرد يا صوت فارسي را براي ويز ضبط كرد . براي دانلود زبان فارسي waze دو روش وجود دارد . يكي از طريق رباط تلگرام كه براي دانلود بايد در برنامه تلگرام روي آيكون سرچ تپ كنيد . ربات wazeiran_bot را سرچ كنيد و روي آن تپ كنيد . Start را بزنيد . روي سوالات كاربران تپ كنيد . گزينه راهنماي گويا را انتخاب كنيد  منو  سخنگو فارسي waze براي شما باز مي شود  . يكي از راهنما هاي گويا را انتخاب كنيد . يك پيام براي شما توسط ربات ارسال مي شود كه حاوي لينك دانلود صوت فارسي waze است . بعد از باز شدن برنامه روي صداي مورد نظر تپ كنيد تا دانلود صداي فارسي ويز انجام شود . روش ديگر دانلود از طريق لينك مستقيم است كه در سايت هيواتك لينك مسقيم دانلود سخنگوي فارسي waze موجود است براي مشاهده و دانلود مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/391/ويز-فارسي-با-اضافه-كردن-سخنگوي-فارسي-waze.html

 

مطمئنا همه ي شما با مسير ياب ويز آشنايي داريد . براي استفاده بهتر از اين مسيرياب و تنظيمات آن بهتر است از كه از ويز فارسي استفاده كنيد . اين بدان معنا نيست كه نرم افزار ديگري تحت عنوان ويز فارسي را دانلود كنيد بلكه مي توانيد با دانلود سخنگوي فارسي waze و تغيير زبان ويز به راحتي ويز خود را فارسي كنيد . براي فعال سازي ويز فارسي برنامه ويز را در گوشي خود اجرا كنيد . روي آيكون سرچ پايين سمت چپ تپ كنيد . وارد تنظيمات شويد . general را انتخاب كنيد . گزينه language را انتخاب كنيد . زبان پارسي را در بين زبان هاي موجود انتخاب كنيد . در برنامه ويز سخنگوي فارسي waze موجود نيست و بايد آن را دانلود كرد يا صوت فارسي را براي ويز ضبط كرد . براي دانلود زبان فارسي waze دو روش وجود دارد . يكي از طريق رباط تلگرام كه براي دانلود بايد در برنامه تلگرام روي آيكون سرچ تپ كنيد . ربات wazeiran_bot را سرچ كنيد و روي آن تپ كنيد . Start را بزنيد . روي سوالات كاربران تپ كنيد . گزينه راهنماي گويا را انتخاب كنيد  منو  سخنگو فارسي waze براي شما باز مي شود  . يكي از راهنما هاي گويا را انتخاب كنيد . يك پيام براي شما توسط ربات ارسال مي شود كه حاوي لينك دانلود صوت فارسي waze است . بعد از باز شدن برنامه روي صداي مورد نظر تپ كنيد تا دانلود صداي فارسي ويز انجام شود . روش ديگر دانلود از طريق لينك مستقيم است كه در سايت هيواتك لينك مسقيم دانلود سخنگوي فارسي waze موجود است براي مشاهده و دانلود مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/391/ويز-فارسي-با-اضافه-كردن-سخنگوي-فارسي-waze.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۹:۲۵ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

واژه G مخفف Generation و نشان دهنده نسل تكنولوژي تلفن همراه است . 3g نسل سوم تلفن همراه و 4g نسل چهارم تلفن همراه مي باشدتفاوت اصلي آن ها در سرعت دانلود مي باشد . سرعت دانلود در 3g حدود 21Mb/s و در 4g حدود 100Mb/s مي باشد . براي تبديل گوشي 3g به 4g در گوشي هاي اندرويدي وارد قسمت تنظيمات يا Settings گوشي خود شويد روي قسمت More networks تپ كنيد . وارد قسمت Mobile networks شويد . Network Mode را انتخاب كنيد و سپس در پنجره پاپ آپي كه باز مي شود گزينه LTE را انتخاب نماييد . براي تبديل 3g به 4g در گوشي آيفون به قسمت Settings گوشي خود وارد شويد . روي قسمت Cellular تپ كنيد . روي Cellura Data Options تپ كنيد . اكنون Voice را روي LTE قرار دهيد .
به نقل از رايانه كمك هيواتك در صورتي كه از بسته هاي اينترنت زياد استفاده مي كنيد و با استفاده از گوشي خود فيلم و موزيك دانلود مي كنيد و يا تمايل به ديدن آنلاين فيلم با گوشي خود داريد بهتر است اقدام به تبديل گوشي 3g به 4g نماييد اما اگر از اينترنت گوشي خود استفاده نمي كنيد و يا در منطقه اي ساكن هستيد كه از اينترنت نسل 4g پشتيباني نمي كند نيازي به فعال كردن 4g نداريد . براي كسب اطلاعات بيشتر در اين زمينه مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/266/آموزش-فعال-كردن-4g-در-اندرويد-و-آيفون.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۳۹:۲۶ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 3
همه : 744
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب