samar-danesh
علمي

گاهي باز نشدن سايت با گوشي به دليل نداشتن اينترنت نيست . ممكن است مشكل اينترنت گوشي شما از تنظيمات گوشي باشد . براي بررسي تنظيمات گوشي ابتدا براي چك كردن قطعي اينترنت همراه خود ابتدا اطمينان حاصل كنيد كه در محدوده ي فعلي تان آنتن مربوط به سيم كارت مطلوب باشد. اگر اين مورد صحيح است ديتاي موبايل خود را روشن نماييد و به دقت كنيد كه عمليات دريافت و ارسال اطلاعات در آيكون بالاي گوشي موبايل شما انجام مي شود يا خير . اين موضوع كمك مي كند تا بدانيد آيا ارسال و دريافت اطلاعات از اينترنت همراه خود داريد يا خير. در ادامه يكي از سايت هاي دلخواه را باز در مرورگر وارد كنيد. اگر با خطاي not found مواجه شديد يعني اتصال اينترنت شما دچار مشكل است . براي چك كردن موضوع بايد وارد تنظيمات گوشي خود شويد تا موارد مربوط به APN  يا Access Point Name گوشي شما بررسي گردد. توصيه مي شود APN فعلي را حذف كنيد و يك APN جديد به صورت زير بسازيد. لازم به ذكر است كه تنظيمات ايجاد APN در گوشي هاي مختلف اندرويدي متفاوت است . مسير زير را دنبال كنيد :

Settings > More > Mobile Network > Access Point Names

 با توجه به سيم كارتي كه داريد (رايتل ، همراه اول ، ايرانسل و تاليا) يك مورد با همين نام وجود خواهد داشت. آن را حذف كنيد.

بعد از حذف APN ، بر روي گزينه New APN كليك نماييد.براي تنظيم APN مي توانيد از لينك زير كمك بگيريد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/64/دليل-باز-نشدن-سايت-با-اينترنت-گوشي.html


اگر بعد از تنظيمات فوق، باز هم در گوشي شما صفحه باز نمي شود بايد از مرورگر ديگري استفاده كنيد.

نكته : به نقل از مشاوره تلفني هيواتك اگر گوشي شما داراي آنتي ويروس باشد گاهي اوقات پيش مي آيد به علت تنظيم كردن اشتباه آن و يا به هم ريختن تنظيمات پيش فرض آنتي ويروس، اجازه ي باز كردن برخي سايت ها را به شما ندهد. بنابراين در چك كردن مشكل اينترنت گوشي خود ، به موضوع آنتي ويروس گوشي خود نيز توجه كنيد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۲۷:۵۱ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

معمولا همه ي ما كانال هايي داريم كه دوست نداريم كسي آن ها را ببيند . به همين دليل معمولا به دنبال روشي براي مخفي كردن كانال تلگرام خود هستيم . در مورد گروه ها نيز همين حالت وجود دارد . اما سوال اينجا است كه چگونه گروه تلگرام را مخفي كنيم ؟ در نسخه دسكتاپ تلگرام براي مخفي كردن گروه در تلگرام دسكتاپ بايد در ابتدا گروه يا كانال مورد نظر را بي صدا يا Mute كنيد. براي بي صدا كردن يك گروه يا كانال بايد وارد كانال مربوطه شده و در پايين صفحه گزينه Mute را بزنيد. هم اكنون هر پيام جديد در اين كانال يا گروه قرار داده شود، هيچ اعلاني به شما داده نمي شود. حال وارد Settings تلگرام خود شويد و به محض وارد شدن به تنظيمات تلگرام ، با كيبورد كامپيوتر خود ، عبارت Workmode را تايپ كنيد اگر اين اقدام را به درستي انجام داده باشيد پيغام Enable Work Mode براي شما به نمايش در مي آيد كه بايد بر روي OK كليك كنيد. با انجام اين كار ، تلگرام شما يك بار بسته شده و مجددا باز مي شود و از اين به بعد كانال ها و گروه هايي كه بي صدا كرده ايد را مشاهده نخواهيد كرد. براي خارج كردن تلگرام از حالت مخفي ، بايد وارد تنظيمات تلگرام دسكتاپ خود شويد و سريعا Workmode را تايپ كنيد. با انجام اين كار تلگرام شما بعد از ريست شدن و بالا آمدن به حالت اول باز مي گردد. براي كسب اطلاعات بيشتر در خصوص مخفي كردن كانال و گروه در تلگرام مي توانيد به سايت رايانه كمك هيواتك يا لينك زير مراجعه كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/88/چگونه-گروه-تلگرام-را-مخفي-كنيم.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۱۰:۴۳ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت حل مشكلات اينترنت و مودم هيواتك اگر تنظيمات مودم را بلد باشيد بسياري از مشكلات اينترنتي و مودمي خود را به راحتي مي توانيد حل كنيد . در ابتدا مي خواهم براي شما روش كانفينگ مودم را شرح دهم چرا كه در صورت فراموشي رمز يا هنگامي كه تازه اينترنت گرفته ايد بسيار كاربردي است . براي تنظيم مودم در مرحله اول براي كانفيگ مودم و تنظيمات مودم ADSL ، بايد نام كاربري و رمز عبور اتصال به شبكه ADSL را از فروشنده اينترنت دريافت نماييد . در مرحله بعدي ، شما بايد وارد صفحه تنظيمات مودم خود شويد . براي ورود به صفحه تنظيمات مودم ابتدا مرورگر خود را باز كرده و در قسمت آدرس بار آدرس آي پي 192.168.1.1 را وارد نماييد . عد از وارد كردن آي پي بالا از شما نام كاربري و پسورد مودم پرسيده مي شود ، به صورت پيش فرض نام كاربري و پسورد اكثر مودم ها admin و admin مي باشد . بعد از وارد كردن نام كاربري و پسورد ، شما وارد صفحه تنظيمات مودم خواهيد شد . در اين مرحله گزينه ها و منو هاي زيادي براي شما نمايش داده مي شود . صفحه تنظيمات مودم ها با يك ديگر متفاوت است . كه از طريق لينك زير مي توانيد كانفينگ مودم خود را پيدا كرده و از روش آن استفاده كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/267/تنظيمات-مودم-اينترنت-ADSL-را-بياموزيم-.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۴۹:۳۹ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

نرم افزار ورد جزو نرم افزار هاي كاربردي آفيس است كه معمولا تمام شركت ها ، دانشجو ها ، دانش آموزان و ... با آن سرو كار دارند و از آن استفاده مي كنند . پرينت گرفتن در ورد نيز جزو كار هايي است كه بايد اين افراد بلد باشند چرا كه معمولا براي كنفرانس ها و ارائه مقاله هاي دانشگاهي و ... بايد از اسناد در ورد پرينت تهيه شود . به نقل از هيواتك براي پرينت گرفتن در ورد ، خصوصا زماني كه براي اولين بار مي خواهيد صفحه اي را چاپ كنيد نياز است تنظيمات پرينت در ورد را بررسي نماييد . در ورد 2013  از منوي File گزينه Print را انتخاب نماييد . در اين مرحله ، پيش نمايش صفحه و تنظيمات چاپ را مشاهده مي كنيد . در ابتدا بخش Print كه با يك آيكون پرينتر نمايان است را مشاهده مي كنيد . اين گزينه براي شروع عمليات چاپ مي باشد . بعد از اينكه تنظيمات پرينتر را اعمال كرديد و مطمئن شديد كه سند مورد نظرتان براي چاپ آماده است اين گزينه را انتخاب كنيد تا سند شما چاپ شود . كادر Copies كه در كنار گزينه Print قرار دارد ، براي تعيين تعداد چاپ مي باشد . مثلا در صورتي كه مي خواهيد سند خود را 4 بار چاپ كنيد در اين كادر عدد 4 را وارد كنيد تا سند شما در 4 نسخه پرينت گرفته شود . در بخش Printer ، نوع چاپگر خود را انتخاب مي كنيد ، چه چاپگر واقعي باشد و چه چاپگر مجازي . مثلا در صورتي كه مي خواهيد از چاپگر مجازي ويندوز استفاده كنيد گزينه Microsoft xps document writer را انتخاب كنيد . بخش بعدي Settings مي باشد ، تنظيمات پرينت در ورد بايد در اين بخش انجام شود .  اولين كادر در بخش تنظيمات پرينت در ورد ، براي انتخاب تعداد صفحات چاپ مي باشد . با كليك روي فلش كوچك كنار اين كادر گزينه هايي را مشاهده خواهيد كرد . براي آشنايي با قسمت تنظيمات ، تغيير سايز كاغذ در ورد و تنظيمات چاپگر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :


www.heyvatech.com/web/articles/view/213/آموزش-كامل-تنظيمات-پرينت-در-ورد.html


گاهي صفحه شما داراي حاشيه است اما اين حاشيه در پرينت شما چاپ نمي شود . براي حل اين مشكل از قسمت File وارد قسمت Options شده  سپس در تب Advanced در بخش Print تيك قسمت Scale content for A4… را برداريد ، سپس اندازه صفحه چاپ را روي A4 تنظيم كنيد .

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۸:۵۰ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

حتما اين روز ها در مورد اپلكيشن هاي ايراني شنيده ايد . پيام رسان بله يكي از اين پيام رسان ها است كه تمام امكانات يك پيام رسان را در اختيار كاربرانش قرار مي دهد . سايت هيواتك در معرفي پيام رسان بله اين گونه مي گويد كه بعد از دانلود اپليكيشن بله و عضويت در بله مشاهده مي كنيد كه اين اپليكشن علاوه بر پيام رسان از بخشي با نام خدمات مالي و اجتماعي تشكيل شده است. اين پيام رسان اين امكان را به شما مي دهد كه با دوستان خود به صورت فردي و يا گروهي گفتگو كنيد ، گروه و كانال ايجاد كنيد ، براي دوستان خود فيلم و عكس با كيفيت ارسال كنيد ، استيكر هاي متنوع را مشاهده و دانلود كنيد ، براي گروه هاي ايجاد شده نام، شناسه و عكس انتخاب كنيد و ... يكي از قابليت هاي جذاب بله اين است كه مي توانيد براي دوستان خود دعوت نامه ارسال كنيد پس از ارسال دعوت نامه براي دوستان خود و تكميل فرايند ثبت نام آن ها در بله به شما امتيازي جهت شركت در قرعه كشي جوايز داده مي شود . بخشي در اين پيام رسان وجود دارد كه بانك من نام دارد . در اين بخش شما مي توانيد خدمات بانكي خود نظير پرداخت قبض ، كارت به كارت ، خريد شارژ و درخواست پول را انجام دهيد و كلي قابليت هاي ديگر . در صورت نارضايتي از پيام رسان مي توانيد در بخش گزارش و باز خورد گزارش خود را به پشتيباني پيام رسان ارسال كنيد . از معايب اين پيام رسان مي توان به عدم تماس صوتي و تصويري اشاره كرد . براي عضويت در پيام رسان بله در صورتي كه سيستم عامل گوشي شما اندرويد است مي توانيد به راحتي آن را از سايت بله دانلود كنيد . اما اگر سيستم عامل شما iOS است بعد از دانلود مسير زير را دنبال كنيد :

 

Settings > General > Device Mangamenet>TS Information Technology Ltd>Trust App

 

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد پيام رسان بله مي توانيد از لينك زير كمك بگيريد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/539/عضويت-در-بله.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۸:۴۳ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

بيشتر پيام رسان ها امكان حذف اكانت را دارند . پيام رسان بله نيز داراي قابليت ديليت اكانت است . به نقل از رايانه كمك هيواتك اگر قصد فروش سيم كارت خود را داريد بهتر است پيام رسان هايي كه با آن شماره ، حساب كاربري داريد را ديليت اكانت كنيد با ديليت اكانت تمامي اطلاعات شما نظير گروه و كانال هايي كه عضو آن بوديد حذف مي شود و امكان برگشت آن وجود ندارد. توجه كنيد كه با وجود قابليت خدمات بانكي در پيام رسان هاي ايراني بعد از ديليت اكانت مبلغ ذخيره شده در بخش كيف پول پيام رسان به شما بر نمي گردد. اما ديليت اكانت در كنار معايب خود ، محاسني هم دارد. اگر از طرف شخصي بلاك شده باشيد مي توانيد با ديليت اكانت و عضويت دوباره در پيام رسان از بلاك خارج شويد . براي ديليت اكانت بله در اندوريد، برنامه را اجرا و از زبانه بيشتر  وارد بخش تنظيمات شويد گزينه حريم خصوصي و امنيت را انتخاب كنيد . حال گزينه حذف حساب كاربري را انتخاب كنيد. در آخرين مرحله براي حذف اكانت بله ، گزينه حذف حساب كاربري را انتخاب كنيد تا دليت اكانت بله انجام شود . امكان حذف اكانت بله در آيفون وجود ندارد اما به زودي اين قابليت به اين پيام رسان اضافه مي شود .
براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد ديليت اكانت پيام رسان بله مي توانيد از لينك زير كمك بگيريد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/540/آموزش-ديليت-اكانت-بله.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۰:۵۷ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

مطمئنا براي هر يك از شما اين اتفاق افتاده است كه برخي از سايت ها براي شما باز نشود و تصور كنيد كه اين حالت براي خراب بودن سايت يا قطع بودن اينترنت اتفاق افتاده است . اما اگر كمي بررسي كنيد متوجه مي شويد كه اين سايت از سيستم ديگري باز مي شود و سيستم شما هم مشكل اينترنت ندارد و اين سوال براي شما پيش مي آيد كه علت باز نشدن سايت ها چيست ؟ مي توان گفت كه مشكل باز نشدن برخي از سايت ها به دليل مشكل دي ان اس است . همان طور كه مي دانيد هر سايت با يك IP شناسايي مي شود اما اگر شما بخواهيد آدرس IP تمام سايت هاي مورد استفاده خود را به خاطر بسپاريد بسيار مشكل خواهد بود به همين دليل براي هر سايت يك دامنه يا Domain اختصاص داده مي شود . Domain Name System يا DNS يك بانك اطلاعاتي بزرگ است كه حاوي نام هاي Domain و معادل IP آن ها مي باشد . اما گاهي به دلايل مختلفي دسترسي به يك سايت از طريق يك dns سرور امكان پذير نيست و به همين دليل با مشكل باز نشدن برخي از سايت ها مواجه مي شويم . براي حل اين مشكل مي توانيم با تغيير dns اينترنت سايت مورد نظر را ببينيم . با تغيير dns مي توانيد از سرور هاي ديگر سايت مورد نظر خود را باز كنيد . سايت حل مشكلات اينترنت و مودم هيواتك دو روش بسيار كاربردي را براي تغيير dns شرح داده است كه براي ديدن مراحل هر يك از روش ها مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/186/رفع-مشكل-باز-نشدن-سايت-ها-با-تغيير-DNS-اينترنت.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۱:۴۸ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

بيسفون جزو يكي از پيام رسان هاي محبوب ايراني است كه با تغييراتي كه در آن داده اند نام آن را به بيسفون پلاس تغيير داده اند . براي معرفي بيسفون ميتوان گفت كه اين نرم افزار در ابتدا مورد استقبال بسياري از كاربران قرار گرفت و با زياد شدن ممبر ها باگ ها و نقص هايي را از خود نشان داد كه باعث شد از محبوبيت آن كم شود به همين دليل توسعه دهندگان آن نسخه تكميل يافته آن را بانام بيسفون پلاس در اختيار كاربران قرار دادند در بيسفون پلاس مي توانيد رابط كاربري بسيار آسان آن را حس كنيد و در اولين نگاه متوجه تشابه زياد آن با تلگرام شويد. پيام رسان بيسفون نيز مانند ديگر پيام رسان هاي ايراني ابداع كننده يك سري ويژگي ها و امكانات نسبت به پيام رسان هاي خارجي مثل تلگرام است. در پيام رسان بيسفون مي توانيد گروه هايي تا 500 عضو ايجاد كنيد . براي خود كانال بسازيد و محتواي كانال خود را با ديگران به اشتراك بگذاريد ، با دوستان بيسفوني خود تماس صوتي رايگان برقرار كنيد ، از منحصر به فرد ترين ويژگي هاي بيسفون مي توان به امكان برقراري تماس هاي بين المللي با كمترين هزينه اشاره كرد . در پيام رسان بيسفون شما از حجم ترافيك داخلي اينترنت استفاده مي كنيد كه اين موضوع باعث كمتر شدن هزينه اينترنت و افزايش سرعت آن مي شود. همچنين شما مي توانيد در اين پيام رسان فايل هاي خود را با فرمت هاي مختلف ارسال كنيد. يكي ديگر از ويژگي هاي بيسفون مربوط به بخش كانال هاست كه مديران كانال مي توانند روي محتوا كانال خود قفل بگذارند تا افراد عضو كانال محتوا كانال را نتوانند براي ديگران فوروارد كنند . عضويت در بيسفون پلاس مانند عضويت در بيسفون و ديگر پيام رسان ها است و روند يك شكلي را دارد . براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد نرم افزار بيسفون مي توانيد به سايت كمك تلفني به سوالات موبايل هيواتك مراجعه كنيد يا از لينك زير كمك بگيريد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/541/عضويت-در-بيسفون.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۲:۲۷ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

به نقل از رايانه كمك تلفني هيواتك اين روز ها با فيلتر شدن تلگرام بحث پيام رسان هاي ايراني و عضويت در آن ها بسيار داغ شده است . يكي از اين پيام رسان ها ويسپي است كه در معرفي ويسپي مي توان گفت كه مي تواند در مرحله رقابت با تلگرام و واتساپ قرار بگيرد. از قابليت هاي آن مي توان به برقراري تماس صوتي و تصويري رايگان ، چت گروهي و خصوصي ، ساخت كانال ، استيكر هاي متنوع ، پشتيباني از 13 زبان رايج دنيا ، امكان تماشا كردن ويدئو از يوتوب و آيتونز و اشتراك گذاري آن ها را دارد. همچنين در ويسپي مي توانيد تماس تصويري گروهي برقرار كنيد و مانند برنامه بيتالك افراد نزديك خود را جستجو و با آن ها ارتباط برقرار كنيد . شما در حالت آفلاين مي توانيد با كمترين هزينه پيامك ارسال كنيد. ويسپي از حالت Call Waiting نيز پيشتيباني مي كند. همچنين ويسپي قابليت لمس 3 بعدي را نيز دارد و در آن مي توانيد فايل هاي خود را با فرمت هاي مختلف ارسال كنيد . ويسپس در كنار اين همه قابليت ضعف هايي نيز دارد مثلا بعد از ثبت نام در ويسپي قادر به ديليت اكانت نيستيد . يعني در حال حاضر امكان ديليت اكانت در اين پيام رسان در دسترس نيست . به دانستن تمام اين قابليت ها و نقطه ضعف ويسپي براي عضويت در ويسپي پس از دانلود و اجرا آن مانند ديگر نرم افزار ها بايد شماره تلفن خود را وارد كنيد و بعد از دريافت كد فعال سازي و ورود به ويسپي براي تكميل عضويت در پيام رسان ويسپي بايد نام خود را نيز وارد كنيد و در صورت تمايل اطلاعات پروفايل خود را كامل كنيد . براي كسب اطلاعات بيشتر در خصوص ويسپي مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/542/عضويت-در-ويسپي.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۸:۲۴ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

اين روز ها اينترنت هاي تلفن همراه بسيار پر طرفدار تر از ADSL است . چرا كه هم به صرفه است , هم هميشه در دسترس ! در اين پست مي خواهم روش فعال سازي اينترنت همراه اول را براي شما دوستان عزيز به نقل از رايانه كمك شبانه روزي هيواتك شرح دهم . قبل از هر چيزي بايد از بسته ها و تعرفه هاي همراه اول اطلاعات كافي داشته باشيد . براي كسب اطلاعات در اين زمينه مي توانيد به سايت همراه اول برويد يا با شماره گيري #100* و انتخاب گزينه هاي آلفا يا آلفا + از تعرفه ها با خبر شويد . اما چگونه اينترنت همراه اول را فعال كنيم ؟ براي فعال سازي اينترنت همراه اول در گوشي هاي اندرويدي خود بايد وارد قسمت تنظيمات گوشي خود شويد و براي درست كردن  تنظيمات اينترنت همراه اول مشخصات اتصال به شبكه خود را با توجه به لينك زير تغيير دهيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/65/چگونه-اينترنت-همراه-اول-را-فعال-كنيم.html


در گوشي هاي آيفون مقدار APN به صورت خودكار شناسايي مي شود و نيازي به تنظيم مجدد آن نداريد .

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۸:۱۴ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 744
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب