samar-danesh
علمي

گاهي به دليل كانكت شدن خودكار به واي فاي ممكن است رمز واي فاي خود را فراموش كنيد . حالا سوال اين است كه براي بازيابي رمز واي فاي آيا مي شود كاري كرد ؟ در سايت رفع مشكلات اينترنت هيواتك از دو طريق مي توانيد بازيابي رمز واي فاي را انجام دهيد . روش اول براي نمايش رمز واي فاي از طريق ويندوز است كه با لپ تاپ متصل به واي فاي انجام مي شود . به اين صورت كه از قسمت Start ويندوز وارد Control Panel شده و گزينه Network & Sharing Center را انتخاب كنيد . روي كانكشن واي فاي خود كه از طريق آن به اينترنت متصل مي شويد كليك كنيد . در پنجره اي كه باز مي شود گزينه Wireless Properties را انتخاب كنيد . اكنون وارد تب Security شده و تيك Show Characters را فعال كنيد تا رمز واي فاي براي شما قابل مشاهده شود . روش دوم براي مشاهده رمز واي فاي استفاده از گوشي متصل است كه مي خواهم گوشي اندرويد را براي شما دوستان عزيز شرح دهم . براي انجام اين كار نياز به روت كردن گوشي اندرويدتان داريد . بايد بدانيد كه بازيابي رمز واي فاي اندرويد بدون روت كردن گوشي امكان پذير نمي باشد ، زيرا اين اطلاعات در پوشه هاي سيستمي اندرويد ذخيره مي شوند . براي بازيابي رمز واي فاي اندرويد بايد از برنامه هاي مديريت فايل استفاده نماييد . يكي از نرم افزارهايي كه براي نمايش رمز واي فاي در اندرويد مي توانيد استفاده كنيد ES File Explorer Manager مي باشد . براي مشاهده مراحل استفاده از اين نرم افزار را در لينك زير مشاهده كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/229/راهنماي-پيدا-كردن-رمز-واي-فاي.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۳۰:۳۳ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

گاهي شما مي خواهيد خط خود را عوض كنيد اما نمي خواهيد اكانت تلگرام خود را از دست بدهيد . به نقل از مشاوره تلفني هيواتك قابليت تعويض شماره در تلگرام موجود است . براي تغيير شماره تلفن تلگرام خود ، بايد وارد تنظيمات تلگرام خود شويد. سپس شماره تلفن همراه خود كه در بالاي صفحه مشخص است را لمس كنيد. در پنجره باز شده گزينه Change Number را انتخاب كنيد و در نهايت شماره تلفن جديد تلگرام خود را وارد نماييد. پس از وارد كردن شماره جديد ، كد تاييد براي شما ارسال مي شود كه شما بايد آن را در آخرين مرحله وارد نماييد . به همين راحتي تغيير اكانت تلگرام شما انجام شد . نكاتي را بايد قبل از تغيير شماره تلفن تلگرام بدانيد . اول اين كه پس از تغيير شماره تلگرام ، شماره تلفن قبلي شما به طور كامل از تلگرام حذف مي شود پس از تعويض شماره تلگرام ، دوستان تان از شماره جديد شما خبردار مي شوند.پس از تغيير شماره تلگرام ، پيغامي مبني بر تغيير شماره براي دوستان تان ارسال نخواهد شد. براي كسب اطلاعات بيشتر در اين زمينه مي توانيد روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/86/راهنماي-تغيير-شماره-تلفن-تلگرام.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۲۴:۵۷ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]


هميشه هنگام نگارش يك متن رعايت كردن قوانين و مقررات نگارش اجباري است . يكي از اين قوانين هنگام تايپ كردن متن نيم فاصله در ورد است . در واقع نيم فاصله بين كلمات آن ها را از هم مجزا مي كند ولي از آن ها دو كلمه مستقل نمي سازد. اين در صورتي است كه با فاصله بين كلمات در ورد ، كلمات از هم مجزا مي شوند. به همين دليل در كلماتي كه از چند واژه تشكيل شده اند و نهايتا يك واژه را تشكيل مي دهند از نيم فاصله استفاده مي كنيم . براي مشاهده موارد استفاده از نيم فاصله مي توانيد روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/551/نحوه-استفاده-از-نيم-فاصله-در-ورد.htmlبه نقل از رايانه كمك تلفني هيواتك ، نيم فاصله در كيبورد از كليد تركيبي Ctrl و منها بالاي كيبورد تشكيل مي شود . اگر استفاده از اين كليد تركيبي برايتان سخت است براي ايجا نيم فاصله از سر برگ Insert مسير زير را دنبال كنيد :Symbol >more Symbol > Special Characters

 


در پنجره Special Characters گزينه Optional Hyphen را انتخاب كنيد سپس روي گزينه Shortcut Key كليك كنيد. در اين قسمت مي بايست يك كليد تركيبي براي نيم فاصله خود تعريف كنيد كه بايد يكي از سه كليد Ctrl+Shift+Space را داشته باشد. اكنون روي گزينه Assign و در انتها روي Closeكليك كنيد. از اين به بعد با كليد تركيبي تعريف شده مي توانيد نيم فاصله ايجاد كنيد . استفاده از كليد تركيبي Ctrl+Shift+2 نيز در ورد مي تواند بين دو كلمه نيم فاصله ايجاد كند .

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۲:۴۳ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

به نقل از هيواتك در حالت روح واتساپ مي توانيد پيام هاي دريافتي خود را بدون تيك آبي واتساپ كه براي شخص فرستنده مشخص مي شود بخوانيد . سه روش براي مخفي شدن در واتساپ وجود دارد روش اول از طريق ويجت واتس آپ مي توانيد با فعال كردن ويجت واتس آپ به صفحه Home Screen گوشي مي توانيد پيام هاي خود را حتي با متن هاي طولاني در صفحه Home گوشي خود بخوانيد . براي فعال كردن ويجت در واتساپ وارد بخش تنظيمات واتس آپ شويد از طريق گزينه Account وارد Security شويد . گزينه Show Security Notifications را فعال كنيد . روش دوم استفاده از ايرپلن گوشي است . به اين صورت كه بعد از دريافت پيام از شخصي در واتساپ ابتدا برنامه را بسته و حالت هواپيما يا Airplane mode را فعال كنيد تا تمامي ارتباط شما با اينترنت قطع شود. سپس واتساپ  را باز كنيد و پيام را خوانده و مجددا واتساپ را ببنديد. در اين صورت تيك آبي خوانده شدن پيام در واتساپ براي شخص نمايش داده نمي شود . روش سوم با استفاده از تنظيمات خود واتس آپ است . به اين صورت كه وارد Settings شده گزينه Account سپس Privacy را انتخاب كنيد . تيك گزينه Read receipts را غير فعال كنيد تا نمايش تيك آبي واتساپ بعد از خواندن پيام غير فعال شود . به اين نكته توجه شود كه با انجام روش سوم شما هم ديگر قادر به مشاهده تيك آبي نخواهيد بود . براي مشاهده روش حذف آنلاين بودن در واتس آپ مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/549/آموزش-حالت-روح-واتساپ.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۵۷:۲۰ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

چگونه شماره موبايل ديگران را در اينستاگرام پيدا كنيم ؟ همان طور كه مي دانيد براي مشاهده فعاليت هاي افراد در اين شبكه اجتماعي مي بايست آن ها را دنبال كنيد. در اينستاگرام شما نمي توانيد از طريق آيدي شخصي شماره موبايل او را پيدا كنيد. اما از طريق شماره تلفن به شرطي كه شخص با آن شماره اكانت اينستاگرام داشته باشد، مي توانيد اكانت اينستاگرام اين شخص را پيدا كنيد. براي عضويت در اين برنامه از چند روش براي ثبت نام استفاده مي شود كه مي توانيد تنها در آن ايميل معتبر ، شماره موبايل معتبر و يا هر دو باهم را وارد كنيد . براي فهميدن شماره تلفن اكانت اينستاگرام وارد بخش پروفايل اينستاگرام خود شويد و سه نقطه بالاي صفحه را انتخاب كنيد. از قسمت Follow People  و بخش Contacts مي توانيد مخاطبين گوشي خود را كه اكانت اينستاگرام آن ها با شماره ذخيره شده در مخاطبين شما يكي است ، را پيدا كنيد . روي گزينه Connect Contacts تپ كنيد . سپس مخاطبين شما قابل مشاهده هستند . مي توانيد آن ها را فالو كنيد . براي كسب اطلاعات بيشتر در خصوص فهميدن شماره در اينستاگرام مي توانيد به سايت هيواتك يا لينك زير مراجعه كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/547/فهميدن-شماره-در-اينستاگرام.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۳۷:۰۵ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

به نقل از رايانه كمك شبانه روزي هيواتك صفحه نمايش آيفون از سايز ايده آلي برخوردار است . اما بعضي از كاربران با كوچك بودن حروف منوي آيفون مشكل دارند و به دنبال روشي براي تغيير اندازه فونت در آيفون هستند تا به راحتي بتوانند در گوشي خود به انجام امور روزانه خود بپردازند . براي تغيير اندازه فونت در آيفون مسير زير را دنبال كنيد :Settings > General >Accessibility > Larger Text>arger Accessibility Sizesدر پايين صفحه سايز فونت خود را با كشيدن نوار به سمت چپ و راست تغيير دهيد. با انجام اين كار سايز تمام قسمت هاي گوشي آيفون شما تغيير مي كند . گاهي براي تغيير اندازه فونت تلگرام اين كار را انجام مي دهيد . اما بايد بدانيد كه روشي براي تغيير اندازه فونت تلگرام در آيفون وجود دارد و نيازي به تغيير كل فونت هاي گوشي نيست . براي انجام اين كار وارد تلگرام خود شويد . گزينه Settings را انتخاب كنيد. در بخش Settings گزينه Appearance را انتخاب كنيد. در پنجره باز شده سايز فونت خود را انتخاب كنيد . با انجام اين كار اين تغييرات تنها روي پيام هاي رد و بدل شده در تلگرام شما تاثير مي گذارد و مابقي بخش هاي گوشي تغييري نمي كند. گاهي شما مي خواهيد كيبورد خود را بزرگ تر كنيد و اندازه آن را تغيير دهيد . كيبورد آيفون از iOS8 به بعد قابليت تغيير پيدا كرد . براي مشاهده كيبورد بزرگ براي آيفون مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/546/تغيير-اندازه-فونت-در-آيفون-چگونه-انجام-مي-شود.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۲۴:۰۷ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

مطمئنا مشكل قطع شدن اينترنت براي همه ي كاربران اينترنت ADSL اتفاق افتاده است . در صورتي كه شما هم با اين مشكل مواجه هستيد بهتر است ابتدا با پشتيباني اينترنت خود تماس گرفته و مشكل قطعي اينترنت خود را با آن ها مطح كنيد . در صورتي كه مشكلي در شبكه وجود نداشت احتمالا به شما خواهند گفت مشكل از سيم كشي تلفن منزل تان است . بايد بدانيم كه اينترنت ADSL بر روي خطوط عادي تلفن برقرار مي شود. هرچه اين خطوط داراي استاندارد بيشتري باشند، كيفيت خط بالاتر بوده و سرعت اينترنت شما نيز بالاتر مي رود. اما هرچه اين خطوط ضعيف و قديمي بوده و يا بصورت غير استاندارد برقرار شده باشند، نويز وارد شده بر خط تلفن شما را افزايش داده و در نتيجه باعث قطع و وصل شدن مكرر اينترنت شما مي شود . بسياري از ساختمان ها به دليل نزديكي سيم كشي تلفن و برق، نويز بسيار زيادي روي خط وجود دارد و اين نويز در ساعات اوج مصرف برق بيشتر شده و باعث خاموش شدن چراغ مودم مي شود . حال سوال اينجا است كه چگونه نويز را اندازه بگيريم ؟ براي انجام اين كار مي توانيد از پشتيباني اينترنت خود كمك بگيريد يا وارد صفحه تنظيمات مودم خود شده و عدد رو به روي SNR را مشاهده كنيد در صورتي كه اين عدد از 8 كمتر باشد نويز زيادي در اطراف مودم شما است . به نقل از سايت حل مشكلات اينترنت و مودم هيواتك براي رفع نويز ابتدا بايد به وسيله سيم كشي مستقيم از درب منزل ميزان نويز را بسنجيد. اگر عدد مورد نظر بيشتر از عددي كه در تست قبلي به آن رسيده ايد بود، يعني سيم كشي شما استاندارد نيست و مشكل از مسير عبور سيم هاي تلفن شماست. بنابراين شما ناچاريد سيم مستقيم از درب منزل به واحد خود وصل كرده و مودم را به آن متصل كنيد. اما اگر شاخص نويز همان عددي بود كه در تست اول در منزل به آن دست يافتيد، مشكل را بايد به مخابرات اعلام كنيد چراكه مشكل نويز از ساختمان شما نمي باشد و مربوط به مركز مخابراتي است. جهت كسب اطلاعات بيشتر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/54/خاموش-شدن-چراغ-اينترنت-مودم-و-قطع-و-وصل-شدن-اينترنت.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۷:۵۸ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

معمولا ما بسياري از حساب و كتاب هاي دم دستي خود را با ماشين حساب ويندوز انجام مي دهيم. اما آيا مي دانيد كه ماشين حساب ويندوز 7 قابليت هاي بسيار پيشرفته اي در خود دارد كه بايد آن را فعال كنيد تا تبديل به يك ماشين حساب مهندسي پيشرفته و پر كاربرد شود . ماشين حساب كامپيوتر كجا است ؟ براي پيدا كردن آن كافي است كه در قسمت سرچ استارت Calculator را سرچ كنيد . اما اگر مي خواهيد ماشين حساب ويندوز را به دسكتاپ خود منتقل كنيد ، بايد وارد استارت شده و بعد از انتخاب All Programs گزينه Accessories را انتخاب كنيد. اكنون روي برنامه Calculator كليك راست كرده و از منوي Send to گزينه Desktop را انتخاب كنيد . براي استفاده از امكانات محاسبات مهندسي ماشين حساب ويندوز را باز كرده وارد منوي View شده و گزينه Scientific را انتخاب كنيد . حالا اگر برنامه نويس هستيد و مي خواهيد با اعداد در مبناهاي مختلف كار كنيد از منوي View گزينه Programmer را انتخاب كنيد . اگر هم مي خواهيد با ماشين حساب عمليات آماري انجام دهيد از منوي View گزينه Statistics را انتخاب كنيد . اگر با اعداد بزرگ كار مي كنيد و دوست داريد آنها به صورت سه رقم سه رقم از هم جدا شوند از منوي View گزينه Digit grouping را انتخاب كنيد . براي مشاهده ديگر قابليت هاي ماشين حساب ويندوز و نحوه فعال كردن آن مي توانيد به سايت رايانه كمك هيواتك يا لينك زير مراجعه كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/113/راهنماي-استفاده-از-ماشين-حساب-ويندوز-7.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۵۸:۰۰ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

به طور پيش فرض تصاوير و ويدئو هاي ارسالي توسط گروه ها و دوستان شما ، توسط تلگرام دانلود مي شوند كه اين موضوع علاوه بر پر شدن حافظه گوشي شما ، باعث تمام شدن زودهنگام اينترنت شما مي شود. به اين دليل كه تلگرام همه تصاوير و ويدئو هاي ارسالي را به طور خودكار دانلود مي كند. براي جلوگيري از دانلود خودكار تلگرام بايد وارد نرم افزار تلگرام خود شويد و سپس از طريق منوي Settings وارد بخش Automatic media download  شويد. همانطور كه در اين قسمت مشاهده مي كنيد ، از طريق دو گزينه مي توانيد تنظيمات دانلود خودكار تصاوير و فايل ها را تنظيم كنيد گزينه اول When using mobile data است كه مشخص مي كند كه وقتي با اينترنت سيم كارت خود به تلگرام وصل مي شويد فايل ها بصورت خودكار دانلود شوند يا خير. براي حذف حالت دانلود اتوماتيك ، بايد اين مورد را بر روي گزينه هاي دلخواه خود تعيين كنيد. گزينه دوم When connected on Wi-Fi است كه مشخص مي كند كه وقتي با واي فاي گوشي خود به تلگرام وصل مي شويد فايل ها بصورت خودكار دانلود شوند يا خير. براي حذف حالت دانلود اتوماتيك ، بايد اين مورد را بر روي گزينه هاي دلخواه خود تعيين كنيد . نكته ديگري كه بايد ذكر كنم اين است كه روش جلوگيري از دانلود خودكار تلگرام اندرويد و آيفون با هم يكي است و تفاوت چنداني ندارد . در صورتي كه مي خواهيد در خصوص جلوگيري از دانلود اتوماتيك تلگرام اطلاعات بيشتري كسب كنيد مي توانيد به سايت رايانه كمك هيواتك يا لينك زير مراجعه كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/83/جلوگيري-از-دانلود-خودكار-در-تلگرام.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۸:۴۸ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]


معمولا وقتي با لپ تاپ به واي فاي متصل مي شويد با مشكل Limited access مواجه مي شويد . نشانه مشكل limited access يا همان مشكل واي فاي Limited ، يك علامت تعجب زردرنگ است كه روي آنتن واي فاي ديده مي شود و با نگه داشتن موس روي آن كلمه Limited و در زير آن No Internet Access را مشاهده خواهيد كرد . اين مسئله باعث ضعيف شدن سيگنال هاي واي فاي مي شود . به نقل از سايت رفع مشكلات اينترنت هيواتك سه روش براي رفع مشكل واي فاي در ويندوز وجود دارد اما  قبل از هر چيز از درست بودن تنظيمات مودم و شبكه خود اطمينان حاصل نماييد سپس به ترتيب روش ها را دنبال كنيد روش اول نصب مجدد كارت شبكه است . كارت شبكه خود را با سي دي اصلي مجددا نصب كنيد . وارد كنترل پنل شده و گزينه Device Manager را انتخاب كنيد . در صفحه باز شده روي گزينه  Network Adapters كليك كنيد . روي نام كارت شبكه خود كليك راست كرده و گزينه Update Driver Software را انتخاب كنيد . گزينه Browse my computer for driver software را انتخاب كنيد . اكنون  گزينه Let me pick from a list of device drivers on my computer را انتخاب كنيد . از ليستي كه باز مي شود مي توانيد مايكروسافت و يا سازنده كارت شبكه خود را انتخاب كنيد . گزينه Next را انتخاب كنيد . بعد از ري استارت كردن كامپيوتر چك كنيد كه آيا مشكل Limited Access واي فاي شما حل شده يا خير ، در صورتي كه مشكل شما حل نشده بود مي توانيد دو روش بعدي را امتحان كنيد . براي مشاهده دو روش بعدي مي توانيد روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/199/راهنماي-حل-مشكل-اتصال-به-واي-فاي-در-ويندوز-8-و-7-(-Limited-Access-).html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۵۹:۴۱ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 744
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب