samar-danesh
علمي

شايد براي شما هم پيش آمده باشد كه حين وب گردي و بازديد از سايت هاي مختلف متوجه پيغام پاپ آپ بعضي از سايت ها شده باشيد ، واقعيت اين است كه برخي از سايت ها براي بالا بردن بازديد و درآمد زايي از اين راه اقدام به تبليغ مي كنند كه براي بازديدكنندگان وب سايت ها اكثرا كلافه كننده و آزار دهنده است و حتي گاهي اوقات آلوده به ويروس هستند و باعث بروز دردسرهاي بيشتري مي شود. حال سوال اينجاست كه غير فعال كردن popup در فايرفاكس امكان پذير است يا خير ؟ چه راهي براي جلوگيري از اجراي پاپ آپ در فايرفاكس وجود دارد و ...

يك راه كه براي غير فعال كردن پاپ آپ در فايرفاكس وجود دارد ، استفاده از افزونه است. براي استفاده از اين افزونه ادامه مطلب را مطالعه فرماييد.

غير فعال كردن popup در فايرفاكس با افزونه Strict Pop-up

با استفاده از اين افزونه ديگر هيچ پيغام پاپ آپي براي شما نمايش داده نخواهد شد و همه آنها بلاك مي شوند. ايراد اين افزونه اين است كه همه پنجره هايي كه به طور جداگانه باز شود را هم پاپ آپ شناسايي كرده و آن را مسدود مي كند. براي دانلود و نصب اين افزونه كافيست وارد سايت موزيلافايرفاكس كه لينك آن در زير داده شده بشويد و روي Add to Firefox كليك كنيد. اين افزونه رايگان است و نياز به پرداخت هزينه ندارد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر در خصوص غير فعال كردن پاپ آپ در فايرفاكس ، به سايت رفع مشكلات رايانه اي هيواتك مراجعه فرماييد.

www.heyvatech.com/web/articles/view/965/غير-فعال-كردن-و-جلوگيري-از-اجراي-popup--در-فايرفاكس.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۰:۳۰ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

گاهي اوقات پيش مي آيد كه هنگام كار با كامپيوتر ، پيام خطاي CMOS Read Error ، CMOS Checksum Error يا CMOS Battery Failure را دريافت و مشاهده كرده باشيد ، در اين شرايط چه كاري بايد انجام داد ؟ اگر تا به حال در كيس را باز كرده باشيد حتما متوجه يك باتري دايره اي شكل روي مادربرد شده ايد و ممكن است اين سوال پيش بيايد كه اين باتري چيست و به چه كاري مي آيد ؟ آيا با اين ظاهر كوچك و توان نسبتا كم وظيفه مهمي به عهده دارد  يا خير؟ ما در اين پست مي خواهيم به معرفي اين باتري كه همان باتري مادربورد است بپردازيم.

باطري مادربرد چيست ؟

اكثر لپ تاپ ها و كامپيوترها داراي باتري مادربورد هستند ، اين باتري هسته اي ليتيوم دار بوده و تقريبا 3 ولت خروجي توليد مي كند. عمر آنها بسته به كيفيت و موارد مورد استفاده حدودا 6 سال يا كمتر است و داراي دو قطب مثبت و منفي است ، اين باتري ها قابل شارژ هم هستند.

باتري مادربرد كجاست ؟

يكي از سوالاتي كه كاربران مطرح كرده اند اين است كه باتري مادربرد كجاست ؟ در پاسخ به سوال اين عزيزان بايد بگوييم كه براي پيدا اين باتري و تعويض آن بايد در كيس را باز كرده و اين باتري كوچك و دايره اي شكل كه مانند سكه است را روي مادربرد همان طور كه در تصوير مشخص شده پيدا كنيد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر در خصوص باتري مادربورد به سايت مشاوره تلفني هيواتك مراجعه فرماييد.

www.heyvatech.com/web/articles/view/966/باتري-مادربرد-و-كاربردهاي-آن.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۹:۲۵ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

گاهي اوقات روي تلفن همراه كاربران آيفون پيامي به شكل iphone is disabled connect to itunes نمايش داده مي شود. اگر براي شما هم مشكل ايفون disable پيش آمده است و از شما مي خواهد تا 1 دقيقه ديگر يا 5، 15 يا 60 دقيقه ديگر مجددا امتحان كنيد ، با ما همراه باشيد تا در اين پست روش رفع ارور iphone is disabled connect to itunes را بررسي كرده و راه حل آن را معرفي كنيم.

دلايل بروز ارور iphone is disabled چيست ؟

در اين قسمت از مقاله مي خواهيم به بررسي دليل پيغام iphone disable بپردازيم. همانطور كه مي دانيد اگر رمز آيفون را فراموش كرده يا اشتباهي 6 بار وارد كنيم دستگاه شما disable مي شود. در اين شرايط و با فرض اينكه مشكل ، فراموش كردن پسورد آيفون است ، تنها راه حل اين است كه ديوايس را پاك كنيم تا از اين طريق رمز عبور هم حذف شود و بتوانيم مجددا از ديوايس اپل استفاده كنيم. البته در نظر داشته باشيد كه اگر قبل از انجام اينكار از اطلاعات خود بكاپ تهيه كرده باشيد ، مي توانيد اطلاعات را بازيابي كنيد.

چنانچه سوالي در خصوص بكاپ گرفتن داريد ، مي توانيد مقاله بكاپ گرفتن از آيفون را مطالعه و بررسي فرماييد.

حال ممكن است اين سوال پيش بيايد كه چگونه ديوايس را پاك كنيم ؟ براي انجام اين كار دو روش وجود دارد كه در ادامه به بررسي و توضيح آنها خواهيم پرداخت.

جهت كسب اطلاعات بيشتر در خصوص Disable شدن آيفون ، به سايت رفع مشكلات موبايل هيواتك مراجعه فرماييد.

www.heyvatech.com/web/articles/view/968/چگونه-ارور-iphone-is-disabled-را-رفع-كنيم؟.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۸:۰۶ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

يكي از مواردي كه امروزه براي بيشتر اقشار جامعه مورد سوال و ابهام است اين است كه آيا مشمول دريافت طرح بسته حمايتي دولت هستند يا خير؟ برخي نيز سوالاتي در زمينه اينكه بسته حمايتي تامين اجتماعي چيست و از چه راهي مي توان استعلام بسته حمايتي را دريافت كرد ، مطرح كرده اند.

بسته حمايتي تامين اجتماعي ( بسته حمايتي دولت ) چيست ؟

بسته حمايتي تامين اجتماعي در راستاي كمك به وضعيت بهبود معيشت و دستمزد خانوارها در سه مرحله و متناسب با وضعيت خانوار بين 100 تا 300 هزار تومان در دولت تعيين و تاييد شده و به گروه هاي هدف پرداخت خواهد شد. اين بسته حمايتي براي گروه هاي با درآمد كمتر از 3 ميليون تومان در 5 آبان ماه در هيئت وزيران به پيشنهاد مشترك وزرات رفاه و سازمان برنامه و بودجه تصويب و به دستگاه هاي اجرايي ابلاغ شد تا از اين طريق حمايتي از گروه هاي كم درآمد جامعه شده باشد و اين مبالغ در قالب واريز به حساب سرپرست خانوار از طريق حساب هاي بانكي متصل به يارانه نقدي انجام مي شود.

جهت كسب اطلاعات بيشتر در خصوص راه هاي استعلام بسته حمايتي تامين اجتماعي به سايت مشاوره تلفني هيواتك مراجعه فرماييد.

www.heyvatech.com/web/articles/view/972/بسته-حمايتي-دولت-و-نحوه-استعلام-بسته-حمايتي.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۸ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۳:۳۳ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

گاهي اوقات پيش مي آيد كه مي خواهيد عكسي را در يكي از شبكه هاي اجتماعي بارگذاري كنيد يا به تازگي عكسي را دانلود يا با دوربين گرفته ايد ولي وقتي وارد گالري مي شويد ، با مشكل نشان ندادن عكسها در گالري گوشي مواجه مي شويد. حال سوال اينجاست نيامدن عكس در گالري اندرويد و باز نشدن عكس در گالري آيفون چه دلايلي دارد؟ علت ذخيره نشدن عكس در گالري سامسونگ چيست و چگونه مي توان اين مشكل را برطرف كرد.

علت نيامدن در گالري گوشي چيست ؟

عكسام تو گالري نمياد ! اين مشكل برخي از كاربران مي باشد كه در تماس ها و كامنت هاي گروه مشاوره هيواتك مطرح مي كنند . در اين قسمت مي خواهيم به بيان علت باز نشدن عكس در گالري بپردازيم. و براي حل مشكل اين كاربران راه حل هايي را ارائه دهيم . عموما اين مشكل به دليل پر شدن حافظه كش گوشي ، ذخيره شدن تصاوير دوربين به صورت Nomedia ، دسترسي هاي متفاوت در آيفون ، مشكلات نرم افزاري و ... اتفاق مي افتد.

رفع مشكل نيامدن عكس در گالري از طريق پاك كردن حافظه كش

حافظه كش هربار كه شما وارد گالري مي شويد و تصاويري را باز و مشاهده مي كنيد يك سري فايل را ايجاد و نگه داري مي كند كه هرچند حجم آنها بسيار كم است ولي به مرور زمان اين فايل ها زياد شده و در نتيجه حجم زياد تري را هم اشغال مي كند. براي پاك كردن حافظه كش در گوشي هاي اندرويد همان طور كه در مقالات قبلي به آن اشاره كرديم ، بايد اقدامات زير را انجام دهيد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر در خصوص راه حل هاي مشكل باز نشدن عكس در گالري گوشي به سايت رفع مشكلات موبايل هيواتك مراجعه فرماييد.

www.heyvatech.com/web/articles/view/971/حل-مشكل-نيامدن-و-باز-نشدن-عكس-در-گالري-اندرويد-و-آيفون.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۸ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۲:۵۰ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

احتمالا براي شما هم  بارها اتفاق افتاده كه پس از خريد سيمكارت جديد شماره خود را فراموش كنيد و هنگام عضويت در سامانه ها و پيامرسان ها به دنبال روشي براي بدست آوردن شماره سيم كارت همراه اول ، ايرانسل و يا رايتل خود بگرديد. شما مي توانيد به آساني از طريق كد پيدا كردن شماره سيم كارت اين مشكل را برطرف كنيد. از هر اپراتوري كه استفاده مي كنيد كد دستوري #733* را شماره گيري كرده و گزينه خريد شارژ انتخاب كنيد تا شماره شما نمايش داده شود. علاوه بر آن در سيمكارت ايرانسل با شماره گيري عدد 88  و در همراه اول با شماره گيري كد 99 شماره سيمكارت شما نمايش داده مي شود. پيشنهاد مي كنيم براي كسب اطلاعات بيشتر در اين خصوص به وبسايت رفع مشكل تلفني كامپيوتر مراجعه فرماييد.

www.heyvatech.com/web/articles/view/969/روش-فهميدن-شماره-سيمكارت-داخل-گوشي.html

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۸ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۱:۴۷ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

اگر تا به حال ويندوز نصب كرده باشيد احتمالا با خطاهاي رايج هنگام نصب ويندوز مواجه شده ايد. شما مي توانيد از طريق پيغام خطايي كه برايتان نمايش داده مي شود متوجه شويد كه علت بروز مشكل چيست و براي رفع آن اقدام كنيد.براي مثال يكي از ارورهاي نصب ويندوز x80300024 مي باشد كه نشان مي دهد هارد شما با مشكل مواجه شده است . براي رفع اين شما بايد يك بار ديگر هارد را فرمت كنيد و مجددا براي نصب ويندوز اقدام نماييد. در صورت برطرف نشدن مشكل هم اگر از چند هارد استفاده مي كنيد تمامي آن ها را از سيستم جدا كنيد و تنها يكي از آنها را براي نصب ويندوز متصل نگه داريد. براي كسب اطلاعات بيشتر در اين خصوص به وبسايت رفع مشكلات رايانه اي هيواتك مراجعه فرماييد.

www.heyvatech.com/web/articles/view/967/خطاهاي-رايج-هنگام-نصب-ويندوز.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۸ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۱:۰۰ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

همان طور كه مي دانيد امروزه نرم افزارهاي باركدخوان براي مشاهده اطلاعات اجناس مختلف مثلا قيمت و كشور سازنده آنها و ... استفاده زيادي دارند ، براي سيستم عامل هاي آيفون و اندرويد هم نرم افزارهاي گوناگوني در اين زمينه توليد و عرضه شده اند. حال سوال اينجاست بهترين باركد خوان اندرويد و بهترين باركد خوان آيفون چيست ؟ چه نكاتي براي دانلود باركد خوان آيفون وجود دارد؟ براي دانلود باركد خوان اندرويد بايد به كدام سايت مراجعه كرد و ...

باركد خوان اندرويد i-nigma QR and Barcode Scanner

اين برنامه توسط 3GVision توسعه يافته و در رده اسكنر هاي سريع رتبه بندي شده است. كافيست دوربين گوشي را به سمت باركد مورد نظر بگيريد تا اسكنر i-nigma به سادگي و سريع كد رو شناسايي كرده و اطلاعات آن را نمايش دهد. اين برنامه براي اسكن UPC/EAN ، Datamatrix  ، QR به كار مي رود و كد هاي اسكن شده را از طريق فيس بوك ، SMS و ... مي توان به اشتراك گذاشت.

باركدخوان آيفون QuickMark

QuickMark Barcode Scanner يك برنامه اسكنر كد QR و ايجاد كدهاي QR و باركد هاي مختلف است. از انواع فرمت هاي باركد مانند كد سريع، كد QR، ماتريس داده، EAN 8/13، كد 39، كد 128، اينترفلوي 2of5 پشتيباني مي كند. اين برنامه به دو بخش تقسيم مي شود : اسكن و ايجاد.

با ضربه زدن به اسكن، شما مي توانيد كدها را اسكن يا شناسايي كنيد؛ در حالي كه با ضربه زدن روي ايجاد، مي توانيد كد QR براي برنامه ها، ايميل ها، مخاطبين، Wi-Fi و ... ايجاد كنيد.

جهت كسب اطلاعات بيشر در خصوص دانلود باركد خوان اندرويد به سايت رفع مشكلات موبايل هيواتك مراجعه فرماييد.

www.heyvatech.com/web/articles/view/957/معرفي-و-استفاده-از-بهترين-باركد-خوان-هاي-اندرويد-و-آيفون.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۲۴:۳۳ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

گاهي اوقات پيش مي آيد كه براي اهداف مختلف چند اكانت را به طور همزمان روي يك دستگاه فعال كنيم و مثلا يكي از آنها را به عنوان اكانت شخصي و از ديگري براي موارد كاري استفاده كنيم. حال سوالي كه وجود دارد اين است كه آيا مي توان ارسال پست همزمان در چند حساب كاربري اينستاگرام را انجام داد يا خير ؟ براي ارسال پست همزمان به چند حساب چه كارهايي بايد انجام داد و ... .

آيا امكان ارسال پست همزمان در حساب هاي مختلف اينستاگرام وجود دارد ؟

در پاسخ به سوال ارسال پست همزمان در حساب هاي مختلف اينستاگرام بايد بگوييم كه بله ، براي افرادي كه دو اكانت اينستاگرام در يك گوشي دارند ،  امكان ارسال پست همزمان در چند حساب كاربري وجود دارد ولي نه براي همه سيستم عامل ها ! اين قابليت فعلا براي كاربران سيستم عامل iOS فعال شده و كاربران اندرويد امكان استفاده از اين قابليت را ندارند.

اگر چه ممكن است خيلي از افراد قابليت ارسال پست همزمان به چند حساب اينستاگرام به كارشان نيايد ولي با كمك اين ويژگي ارسال پست هاي تبليغاتي و اطلاع رساني براي افرادي كه چندين پيج كاري و تجاري دارند را خيلي راحت تر مي كند و در زمان هم صرفه جويي مي شود.

جهت كسب اطلاعات در خصوص چگونگي ارسال پست همزمان به چند حساب در اينستاگرام به سايت مشاوره تلفني هيواتك مراجعه فرماييد.

www.heyvatech.com/web/articles/view/963/آموزش-ارسال-پست-همزمان-به-چند-حساب-كاربري-در-اينستاگرام.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۲۳:۱۰ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

يكي از مشكلات متداول مرورگر فايرفاكس ارور Firefox is already running but is not responding مي باشد.در برخي مواقع اگر پس از استفاده از اين برنامه به درستي آن را نبنديد چنين مشكلي به وجود مي آيد. يكي از راههاي حل مشكل ارور already running اين است كه يك بار فايرفاكس را از طريق Task Manager ببنديد. شما بايد كليد هاي Ctrl+Shift+Esc را همزمان بزنيد و در پنجره Task Manager وارد تب Processes شويد. سپس firefox.exe را انتخاب كرده و End Process را بزنيد. پيشنهاد مي كنيم براي كسب اطلاعات بيشتر در اين خصوص و آشنايي با ساير روش هاي حل اين مشكل به وبسايت رفع مشكل رايانه تلفني مراجعه فرماييد.

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/964/رفع-ارور-Firefox-is-already-running-but-is-not-responding.html

 

 

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۱:۲۰ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 744
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب