samar-danesh
علمي

كپي نشدن فايل ها در ويندوز يكي از مشكلاتي است كه اكثر كاربران حداقل يك بار با آن روبرو شده اند. عواملي مانند وجود آنتي ويروس در ويندوز ، مخدوش شدن فايل ، خرابي فلش ، فرمت كارت حافظه و ... همگي مي توانند چنين مشكلي را براي شما به وجود آورند. براي رفع اين مشكل پيشنهاد مي كنيم ابتدا آنتي ويروس خود را بررسي كرده و گزينه USB protection را در آن غيرفعال كنيد. اگر با اين كار مشكل كپي پيست در ويندوز برطرف نشد مي توانيد درايور هاي فلش را مجددا نصب كنيد. براي اين كار Device Manager را در منوي استارت جستجو كرده و آن را باز كنيد. سپس از بخش Disk drives روي فلش خود راست كليك كنيد و Uninstall device را بزنيد تا درايور مربوط به آن حذف شود. در آخر فلش را از سيستم جدا كنيد و پس از چند لحظه مجددا آن را متصل نماييد. با اين كار سيستم به صورت خودكار درايور را نصب مي كند. پيشنهاد مي كنيم براي كسب اطلاعات بيشتر در اين خصوص به وبسايت رفع تلفني مشكلات كامپيوتر مراجعه فرماييد.

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/961/آموزش-حل-مشكل-كپي-نشدن-فايل-در-ويندوز-7-و-8-و-10.html

 

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۰:۴۲ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

يكي از قابليت مهم و كاربردي اكسل مرتب سازي مي باشد. شما مي توانيد به كمك  auto sort در اكسل  سلول هاي جدول خود را بر اساس رنگ ، تاريخ ، حروف الفبا و ... مرتب سازي كنيد. براي مرتب سازي به ترتيب حروف الفبا فارسي در اكسل شما بايد ابتدا جدول خود را انتخاب كنيد سپس از تب Data گزينه Sort را انتخاب نماييد. در ادامه ستوني را كه مي خواهيد به ترتيب حروف مرتب سازي شود انتخاب كنيد و گزينه Sort On را بر روي Values تنظيم كنيد. در بخش Order هم گزينه ي A to Z را فعال نماييد. در آخر هم اوكي را بزنيد تا تنظيمات ذخيره و اعمال شوند. براي كسب اطلاعات بيشتر در اين خصوص به وبسايت هيواتك مراجعه فرماييد.

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/960/آموزش-مرتب-سازي-سلول-ها-در-اكسل.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۹:۵۰ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

اگر رم سيستم شما پايين است و همواره با كندي ويندوز روبرو مي شويد مي توانيد با تبديل فلش به رم تا اندازه اي مشكلتان را برطرف كنيد. براي اين كار كافي است روي computer خود راست كليك كنيد و properties را بزنيد. Advanced system settings را از قسمت سمت چپ صفحه انتخاب كنيد و در  پنجره اي كه نمايش داده مي شود به Advanced مراجعه كنيد. سپس بر روي Settings در قسمت performance كليك كنيد و از تب Advanced گزينه change را انتخاب كنيد. اكنون Automatically manage paging file size for all drives را غير فعال كرده و از ميان درايو ها فلش را انتخاب كنيد. در بخش Custom size فضاي مورد نظرتان را وارد كرده و Set را بزنيد. در آخر روي  ok كليك كنيد و سيستم را ريستارت كنيد. پيشنهاد مي كنيم براي كسب اطلاعات بيشتر در اين خصوص و آشنايي با ساير روش هاي بالا بردن حجم حافظه ram با فلش به وبسايت مشاوره تلفني هيواتك مراجعه فرماييد.

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/958/آموزش-استفاده-از-فلش-مموري-به-عنوان-رم-ram.html

 

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۳:۳۳ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

احتمالا بارها برايتان اتفاق افتاده كه هنگام جستجو در اينترنت به اشتباه تب هاي مرورگرتان ببنديد. خوب است بدانيد كه اگر از مرورگر كروم يا فايرفاكس استفاده مي كنيد در اينگونه مواقع مي توانيد براي بازيابي تب هاي بسته شده اقدام نماييد. براي برگرداندن صفحه بسته شده در كروم كافي است روي نوار بالاي صفحه راست كليك كرده و از ميان گزينه ها Reopen closed tab را انتخاب كنيد. شما همچنين مي توانيد به جاي اين كار از كليد هاي ميانبر استفاده كنيد. يعني كليد هاي Ctrl+Shift+T را همزمان نگه داريد تا آخرين تبي كه بستيد مجددا باز شود.شما مي توانيد همين كار را تكرار كنيد تا به ترتيب تمامي تب هايي كه بستيد بازيابي شوند. پيشنهاد مي كنيم براي كسب اطلاعات بيشتر در اين خصوص به وبسايت رايانه كمك هيواتك مراجعه فرماييد.

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/956/آموزش-برگرداندن-صفحه-بسته-شده-در-فايرفاكس-و-كروم.html

 

 

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۲:۱۸ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

همانطور كه مي دانيد يكي از اقداماتي كه براي نصب ويندوز روي سيستم بايد انجام دهيد بوت كردن كامپيوتر است. براي اين كار شما بايد سيستم خود را ريستارت كنيد و قبل از آنكه صفحه ويندوز برايتان نمايش داده شود چند بار كليد ورود به BIOS را بزنيد. پس از ورود به صفحه BIOS به تنظيمات بوت كامپيوتر مراجعه كنيد و DVD ، CD و يا فلشي را كه مي خواهيد از روي آن بوت شويد به بالا انتقال داده و در صدر ليست اولويت ها قرار دهيد. در آخر هم F10 را بزنيد تا تنظيمات ذخيره شده و سيستمتان ريستارت شود. براي كسب اطلاعات بيشتر در اين خصوص به وبسايت رفع مشكلات رايانه اي هيواتك مراجعه فرماييد.

www.heyvatech.com/web/articles/view/954/آموزش-بوت-كردن-كامپيوتر-و-لپ-تاپ-ويندوز-7-و-8-و-10.html

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۰:۲۸ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

حتما براي شما هم پيش آمده كه دفترچه تلفن موبايلتان به طور كامل حذف شود و يا به صورت اتفاقي شماره تعدادي از مخاطبينتان را پاك كنيد. در اينگونه مواقع شما مي توانيد به روش هاي مختلفي براي ريكاوري دفترچه تلفن اندرويد اقدام نماييد. يكي از برنامه هايي كه در اين زمينه طراحي شده FonePaw Android Data Recovery مي باشد. ابتدا اين برنامه را دانلود كرده و روي سيستم خود نصب كنيد. سپس آن را اجرا كنيد و گوشي را به كامپيوتر خود متصل نماييد. پس از شناسايي دستگاه شما مي توانيد با فعالسازي گزينه Contacts براي بازيابي شماره هاي سيم كارت خود اقدام نماييد. پيشنهاد مي كنيم براي كسب اطلاعات بيشتر در اين خصوص به وبسايت مشكلات موبايل هيواتك مراجعه فرماييد.

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/953/آموزش-بازيابي-و-ريكاوري-دفترچه-تلفن-و-شماره-هاي-حذف-شده-در-اندرويد.html

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۹:۳۸ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

شايد براي شما هم پيش آمده باشد كه براي درج تصوير در اسناد ، وب سايت يا هنگام ارائه مطالب در دانشگاه ، محل كار يا مدرسه خود نياز به عكس هايي خاص و بدون پس زمينه يا با پس زمينه دلخواه خودتان داشته باشيد. حال اين سوال پيش مي آيد كه براي حذف بكگراند عكس چه كاري بايد انجام دهيم ؟ حذف پس زمينه تصوير به صورت آنلاين امكان پذير است يا خير ؟ براي حذف پس زمينه عكس بدون نياز به نرم افزار چه كارهايي بايد انجام دهيم يا اينكه اصلا چه نرم افزارهايي در اين زمينه وجود دارد؟

براي حذف پس زمينه عكس بدون نياز به نرم افزار و به صورت آنلاين مراحل زير را دنبال كنيد :

1. عكس مورد نظر خود را انتخاب كرده و وارد سايت PhotoScissors Online بشيد. روي دكمه آپلود كليك و فايل تصوير را از رايانه انتخاب كنيد. به اين ترتيب عكس شما باز شده و در مرورگر قابل مشاهده است. بخش چپ صفحه نمايش براي ويرايش و سمت راست نتيجه نهايي را نمايش مي دهد.

با نشانگر سبز محل هايي كه ميخواهيد حفظ كنيد و با نشانگر قرمز محل هايي كه نميخواهيد را نشان گذاري كنيد و سپس پس زمينه را حذف و پس زمينه جديد را در صورت تمايل جايگزين كنيد.

براي كسب اطلاعات بيشتر در خصوص حذف بكگراند عكس به سايت رفع مشكلات رايانه اي هيواتك مراجعه فرماييد.

www.heyvatech.com/web/articles/view/962/آموزش-حذف-پس-زمينه-عكس.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۲۲:۱۳ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

آلوده شدن كامپيوتر و لپ تاپ با ويروس هاي رايانه اي و در نتيجه هنگ كردن كامپيوتر ، عدم اجراي درست برنامه ها ، دريافت پيغام هاي خطا و ... يكي از اصلي ترين مشكلات كاربران با رايانه است ، از اين رو استفاده از آنتي ويروس هاي قوي و به روز شده روي هر سيستم از اهميت ويژه اي برخوردار است . اما گاهي اوقات مجبور به غير فعال كردن آنتي ويروس در ويندوز هستيم. يكي از سوالات كاربران در اين خصوص آموزش خاموش كردن آنتي ويروس ويندوز 7 و روش غير فعال كردن آنتي ويروس است.

آموزش خاموش كردن آنتي ويروس ويندوز 7

1.در منوي استارت عبارت " Windows Defender " را جستجو و آن را باز كنيد.

2.سپس به  قسمت  ، Tools رفته و در صفحه جديد گزينه Options را انتخاب كنيد.

3.از پنل سمت چپ ، گزينه Administrator رو انتخاب كرده و در صفحه بعد تيك گزينه Use this Program را برداشته و دكمه Save را بزنيد .

4.حال در پنجره كوچك با انتخاب گزينه Yes تغييرات را تاييد و ويندوز را ري استارت كنيد. 

جهت كسب اطلاعات بيشتر در خصوص غير فعال كردن آنتي ويروس در ويندوز 8.1 و 10 به سايت مشاوره تلفني هيواتك مراجعه فرماييد.

www.heyvatech.com/web/articles/view/959/آموزش-غير-فعال-كردن-آنتي-ويروس-در-ويندوز.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۱۹:۵۵ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

شايد براي شما هم پيش آمده باشد كه فايل پاورپورينتي كه براي ارائه پروژه يا پايان نامه تان آماده كرده ايد ، با مشكلاتي مواجه شود كه يكي از آنها مشكل بهم ريختن فونت در پاور پوينت باشد. حتما مي دانيد كه اصلاح و برگرداندن فايل به حالت قبلي مستلزم صرف وقت و زحمت زيادي است.

در همه نسخه هاي مايكروسافت پاورپوينت هنگام مشاهده يك ارائه در يك كامپيوتر متفاوت فونت ها ممكن است تغيير كند ، اين زماني رخ مي دهد كه فونت هاي مورد استفاده در سيستم جديد نصب نشده باشد ، هنگام اجراي يك فايل پاورپوينت در رايانه اي كه فونت هاي مورد استفاده را نداشته باشد ، رايانه يك فونت كه از نظر خودش شبيه به آن فونت است را جايگزين مي كند كه گاهي اوقات فاجعه به بار مي آيد و با مشكل بهم ريختن فونت در پاورپوينت مواجه مي شويم.

براي حل مشكل برعكس شدن كلمات در پاورپوينت چند راه حل وجود دارد :

1. از فونت هاي معمول استفاده كنيد.

بهترين راه حل و براي جلوگيري از بهم ريختن فونت در پاورپوينت سعي كنيد تا حد امكان از فونت هاي رايج استفاده كنيد مانند Arial ، Times New Roman و ... .

2. فونت هاي جديد نصب شده را در همه رايانه ها نصب كنيد.

براي كسب اطلاعات بيشتر در خصوص به هم ريختن فونت در پاور پوينت به سايت رفع مشكلات رايانه و موبايل هيواتك مراجعه فرماييد.

www.heyvatech.com/web/articles/view/955/آموزش-رفع-مشكل-برعكس-شدن-و-بهم-ريختن-فونت-در-پاورپوينت.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۱۹:۰۹ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

همانطور كه مي دانيد پاور پوينت از زيرمجموعه هاي پرطرفدار نرم افزار آفيس مي باشد ، هنگامي كه قصد داريد مطلبي را به كسي ارائه يا آموزش دهيد اين نرم افزار مي تواند كمك خوبي به شما در ارائه بهتر مطالب داشته باشد.

براي قرار دادن فيلم در پاورپوينت ، برنامه پاورپوينت را اجرا نموده ، از منوي File قسمت New را انتخاب نماييد. در صفحه اي كه باز مي شود مي توانيد يكي از تم هاي پيش فرض را انتخاب كنيد. پس از انتخاب تم اولين اسلايد باز مي شود ، براي ايجاد اسلايد جديد مي توانيد از گزينه New Slide استفاده كنيد.

در مطلب زير ، سايت اينترنت كمك بخوبي روش هاي گذاشتن فيلم در پاورپوينت را آموزش مي دهد:
 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۹:۱۷ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 3
همه : 744
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب