samar-danesh
علمي

حتما اين روز ها در مورد اپلكيشن هاي ايراني شنيده ايد . پيام رسان بله يكي از اين پيام رسان ها است كه تمام امكانات يك پيام رسان را در اختيار كاربرانش قرار مي دهد . سايت هيواتك در معرفي پيام رسان بله اين گونه مي گويد كه بعد از دانلود اپليكيشن بله و عضويت در بله مشاهده مي كنيد كه اين اپليكشن علاوه بر پيام رسان از بخشي با نام خدمات مالي و اجتماعي تشكيل شده است. اين پيام رسان اين امكان را به شما مي دهد كه با دوستان خود به صورت فردي و يا گروهي گفتگو كنيد ، گروه و كانال ايجاد كنيد ، براي دوستان خود فيلم و عكس با كيفيت ارسال كنيد ، استيكر هاي متنوع را مشاهده و دانلود كنيد ، براي گروه هاي ايجاد شده نام، شناسه و عكس انتخاب كنيد و ... يكي از قابليت هاي جذاب بله اين است كه مي توانيد براي دوستان خود دعوت نامه ارسال كنيد پس از ارسال دعوت نامه براي دوستان خود و تكميل فرايند ثبت نام آن ها در بله به شما امتيازي جهت شركت در قرعه كشي جوايز داده مي شود . بخشي در اين پيام رسان وجود دارد كه بانك من نام دارد . در اين بخش شما مي توانيد خدمات بانكي خود نظير پرداخت قبض ، كارت به كارت ، خريد شارژ و درخواست پول را انجام دهيد و كلي قابليت هاي ديگر . در صورت نارضايتي از پيام رسان مي توانيد در بخش گزارش و باز خورد گزارش خود را به پشتيباني پيام رسان ارسال كنيد . از معايب اين پيام رسان مي توان به عدم تماس صوتي و تصويري اشاره كرد . براي عضويت در پيام رسان بله در صورتي كه سيستم عامل گوشي شما اندرويد است مي توانيد به راحتي آن را از سايت بله دانلود كنيد . اما اگر سيستم عامل شما iOS است بعد از دانلود مسير زير را دنبال كنيد :

 

Settings > General > Device Mangamenet>TS Information Technology Ltd>Trust App

 

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد پيام رسان بله مي توانيد از لينك زير كمك بگيريد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/539/عضويت-در-بله.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۸:۴۳ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

بيشتر پيام رسان ها امكان حذف اكانت را دارند . پيام رسان بله نيز داراي قابليت ديليت اكانت است . به نقل از رايانه كمك هيواتك اگر قصد فروش سيم كارت خود را داريد بهتر است پيام رسان هايي كه با آن شماره ، حساب كاربري داريد را ديليت اكانت كنيد با ديليت اكانت تمامي اطلاعات شما نظير گروه و كانال هايي كه عضو آن بوديد حذف مي شود و امكان برگشت آن وجود ندارد. توجه كنيد كه با وجود قابليت خدمات بانكي در پيام رسان هاي ايراني بعد از ديليت اكانت مبلغ ذخيره شده در بخش كيف پول پيام رسان به شما بر نمي گردد. اما ديليت اكانت در كنار معايب خود ، محاسني هم دارد. اگر از طرف شخصي بلاك شده باشيد مي توانيد با ديليت اكانت و عضويت دوباره در پيام رسان از بلاك خارج شويد . براي ديليت اكانت بله در اندوريد، برنامه را اجرا و از زبانه بيشتر  وارد بخش تنظيمات شويد گزينه حريم خصوصي و امنيت را انتخاب كنيد . حال گزينه حذف حساب كاربري را انتخاب كنيد. در آخرين مرحله براي حذف اكانت بله ، گزينه حذف حساب كاربري را انتخاب كنيد تا دليت اكانت بله انجام شود . امكان حذف اكانت بله در آيفون وجود ندارد اما به زودي اين قابليت به اين پيام رسان اضافه مي شود .
براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد ديليت اكانت پيام رسان بله مي توانيد از لينك زير كمك بگيريد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/540/آموزش-ديليت-اكانت-بله.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۰:۵۷ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

مطمئنا براي هر يك از شما اين اتفاق افتاده است كه برخي از سايت ها براي شما باز نشود و تصور كنيد كه اين حالت براي خراب بودن سايت يا قطع بودن اينترنت اتفاق افتاده است . اما اگر كمي بررسي كنيد متوجه مي شويد كه اين سايت از سيستم ديگري باز مي شود و سيستم شما هم مشكل اينترنت ندارد و اين سوال براي شما پيش مي آيد كه علت باز نشدن سايت ها چيست ؟ مي توان گفت كه مشكل باز نشدن برخي از سايت ها به دليل مشكل دي ان اس است . همان طور كه مي دانيد هر سايت با يك IP شناسايي مي شود اما اگر شما بخواهيد آدرس IP تمام سايت هاي مورد استفاده خود را به خاطر بسپاريد بسيار مشكل خواهد بود به همين دليل براي هر سايت يك دامنه يا Domain اختصاص داده مي شود . Domain Name System يا DNS يك بانك اطلاعاتي بزرگ است كه حاوي نام هاي Domain و معادل IP آن ها مي باشد . اما گاهي به دلايل مختلفي دسترسي به يك سايت از طريق يك dns سرور امكان پذير نيست و به همين دليل با مشكل باز نشدن برخي از سايت ها مواجه مي شويم . براي حل اين مشكل مي توانيم با تغيير dns اينترنت سايت مورد نظر را ببينيم . با تغيير dns مي توانيد از سرور هاي ديگر سايت مورد نظر خود را باز كنيد . سايت حل مشكلات اينترنت و مودم هيواتك دو روش بسيار كاربردي را براي تغيير dns شرح داده است كه براي ديدن مراحل هر يك از روش ها مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/186/رفع-مشكل-باز-نشدن-سايت-ها-با-تغيير-DNS-اينترنت.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۱:۴۸ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

بيسفون جزو يكي از پيام رسان هاي محبوب ايراني است كه با تغييراتي كه در آن داده اند نام آن را به بيسفون پلاس تغيير داده اند . براي معرفي بيسفون ميتوان گفت كه اين نرم افزار در ابتدا مورد استقبال بسياري از كاربران قرار گرفت و با زياد شدن ممبر ها باگ ها و نقص هايي را از خود نشان داد كه باعث شد از محبوبيت آن كم شود به همين دليل توسعه دهندگان آن نسخه تكميل يافته آن را بانام بيسفون پلاس در اختيار كاربران قرار دادند در بيسفون پلاس مي توانيد رابط كاربري بسيار آسان آن را حس كنيد و در اولين نگاه متوجه تشابه زياد آن با تلگرام شويد. پيام رسان بيسفون نيز مانند ديگر پيام رسان هاي ايراني ابداع كننده يك سري ويژگي ها و امكانات نسبت به پيام رسان هاي خارجي مثل تلگرام است. در پيام رسان بيسفون مي توانيد گروه هايي تا 500 عضو ايجاد كنيد . براي خود كانال بسازيد و محتواي كانال خود را با ديگران به اشتراك بگذاريد ، با دوستان بيسفوني خود تماس صوتي رايگان برقرار كنيد ، از منحصر به فرد ترين ويژگي هاي بيسفون مي توان به امكان برقراري تماس هاي بين المللي با كمترين هزينه اشاره كرد . در پيام رسان بيسفون شما از حجم ترافيك داخلي اينترنت استفاده مي كنيد كه اين موضوع باعث كمتر شدن هزينه اينترنت و افزايش سرعت آن مي شود. همچنين شما مي توانيد در اين پيام رسان فايل هاي خود را با فرمت هاي مختلف ارسال كنيد. يكي ديگر از ويژگي هاي بيسفون مربوط به بخش كانال هاست كه مديران كانال مي توانند روي محتوا كانال خود قفل بگذارند تا افراد عضو كانال محتوا كانال را نتوانند براي ديگران فوروارد كنند . عضويت در بيسفون پلاس مانند عضويت در بيسفون و ديگر پيام رسان ها است و روند يك شكلي را دارد . براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد نرم افزار بيسفون مي توانيد به سايت كمك تلفني به سوالات موبايل هيواتك مراجعه كنيد يا از لينك زير كمك بگيريد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/541/عضويت-در-بيسفون.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۲:۲۷ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

به نقل از رايانه كمك تلفني هيواتك اين روز ها با فيلتر شدن تلگرام بحث پيام رسان هاي ايراني و عضويت در آن ها بسيار داغ شده است . يكي از اين پيام رسان ها ويسپي است كه در معرفي ويسپي مي توان گفت كه مي تواند در مرحله رقابت با تلگرام و واتساپ قرار بگيرد. از قابليت هاي آن مي توان به برقراري تماس صوتي و تصويري رايگان ، چت گروهي و خصوصي ، ساخت كانال ، استيكر هاي متنوع ، پشتيباني از 13 زبان رايج دنيا ، امكان تماشا كردن ويدئو از يوتوب و آيتونز و اشتراك گذاري آن ها را دارد. همچنين در ويسپي مي توانيد تماس تصويري گروهي برقرار كنيد و مانند برنامه بيتالك افراد نزديك خود را جستجو و با آن ها ارتباط برقرار كنيد . شما در حالت آفلاين مي توانيد با كمترين هزينه پيامك ارسال كنيد. ويسپي از حالت Call Waiting نيز پيشتيباني مي كند. همچنين ويسپي قابليت لمس 3 بعدي را نيز دارد و در آن مي توانيد فايل هاي خود را با فرمت هاي مختلف ارسال كنيد . ويسپس در كنار اين همه قابليت ضعف هايي نيز دارد مثلا بعد از ثبت نام در ويسپي قادر به ديليت اكانت نيستيد . يعني در حال حاضر امكان ديليت اكانت در اين پيام رسان در دسترس نيست . به دانستن تمام اين قابليت ها و نقطه ضعف ويسپي براي عضويت در ويسپي پس از دانلود و اجرا آن مانند ديگر نرم افزار ها بايد شماره تلفن خود را وارد كنيد و بعد از دريافت كد فعال سازي و ورود به ويسپي براي تكميل عضويت در پيام رسان ويسپي بايد نام خود را نيز وارد كنيد و در صورت تمايل اطلاعات پروفايل خود را كامل كنيد . براي كسب اطلاعات بيشتر در خصوص ويسپي مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/542/عضويت-در-ويسپي.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۸:۲۴ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

اين روز ها اينترنت هاي تلفن همراه بسيار پر طرفدار تر از ADSL است . چرا كه هم به صرفه است , هم هميشه در دسترس ! در اين پست مي خواهم روش فعال سازي اينترنت همراه اول را براي شما دوستان عزيز به نقل از رايانه كمك شبانه روزي هيواتك شرح دهم . قبل از هر چيزي بايد از بسته ها و تعرفه هاي همراه اول اطلاعات كافي داشته باشيد . براي كسب اطلاعات در اين زمينه مي توانيد به سايت همراه اول برويد يا با شماره گيري #100* و انتخاب گزينه هاي آلفا يا آلفا + از تعرفه ها با خبر شويد . اما چگونه اينترنت همراه اول را فعال كنيم ؟ براي فعال سازي اينترنت همراه اول در گوشي هاي اندرويدي خود بايد وارد قسمت تنظيمات گوشي خود شويد و براي درست كردن  تنظيمات اينترنت همراه اول مشخصات اتصال به شبكه خود را با توجه به لينك زير تغيير دهيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/65/چگونه-اينترنت-همراه-اول-را-فعال-كنيم.html


در گوشي هاي آيفون مقدار APN به صورت خودكار شناسايي مي شود و نيازي به تنظيم مجدد آن نداريد .

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۸:۱۴ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

يكي از قابليت هاي گوشي هاي هوشمند به اشتراك گذاشتن اينترنت گوشي يا ساير دستگاه هاي مجهز به واي فاي است. اين به اين معني است كه هر گوشي ، تبلت يا لپ تاپي كه قابليت اتصال به شبكه واي فاي را داشته باشيد ، بتواند از اينترنت گوشي شما استفاده كند . اين قابليت در گوشي ها هات اسپات نام دارد كه مطمئنا با آن آشنايي داريد يا لوگو آن را در گوشي خود ديده ايد . براي روشن كردن هات اسپات گوشي اندرويدي خود ، بعد از روشن كردن اينترنت همراه  ( Mobile Data ) خود ، وارد تنظيمات اندرويد خود شويد (Settings). سپس گزينه More و در نهايت گزينه Wireless & Network را انتخاب كنيد. در اين قسمت بايد وارد Tethering & portable hotspot شويد. اكنون بايد تنظيمات مربوط به اتصال هات اسپات گوشي خود را انجام دهيد. اولين چيزي كه توصيه مي شود گذاشتن يك رمز عبور براي اتصال اينترنت هات اسپات خود است. اين كار از طريق گزينه Set up Wi-Fi Hotspot صورت مي گيرد. در قسمت Network SSID نام شبكه اي كه با آن مي خواهيد در ليست اينترنت هاي واي فاي شناسايي شويد را وارد كنيد. در قسمت Security پيشنهاد مي شود گزينه WPA2 PSK را انتخاب كرده و سپس در قسمت Password يك رمز عبور قوي وارد كنيد. توجه كنيد كه براي اتصال به گوشي شما ، وارد كردن اين رمز توسط كساني كه ميخواهند به شما متصل شوند اجباري است. در گوشي هاي آيفون براي اشتراك گذاري واي فاي گوشي بعد از روشن كردن اينترنت تلفن همراه وارد Settings آيفون خود شويد سپس گزينه Cellular را انتخاب كنيد و در نهايت Personal Hotspot را فعال كنيد . مانند اندرويد در آيفون نيز بايد براي هات اسپات گوشي خود يكي رمز قرار دهيد براي انجام اين كار در قسمت Wi-Fi Password ميتوانيد رمز مورد نظر خود را وارد كنيد . بعد از روشن كردن هات اسپات گوشي براي اتصال به اينترنت گوشي هات اسپات شده مي توانيد به سايت رفع مشكلات موبايل هيواتك يا لينك زير مراجعه كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/118/نحوه-به-اشتراك-گذاشتن-اينترنت-گوشي-با-هات-اسپات.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۴:۱۴ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

برنامه هاي آفيس جزو پر كاربرد ترين برنامه ها هستند كه در بين آن ها به دليل قابليت هاي زياد از پاورپوينت استفاده بيشتري مي شود به همين دليل مي خواهم قبليتي از آن را براي شما به نقل از رايانه كمك هيواتك شرح دهم . قابليت نمايش فيلم در پاورپوينت بسيار كاربردي است و اكثر دانشجو ها و افرادي كه مي خواهند پروژه يا مطلبي را به همراه فيلم ارائه دهند از پاورپوينت استفاده مي كنند . اما چگونه در پاورپوينت فيلم بگذاريم ؟ براي قرار دادن فيلم در پاورپوينت برنامه پاور را باز كرده از منوي File قسمت New را انتخاب كنيد. در صفحه اي كه باز مي شود مي توانيد يكي از تم هاي پيش فرض را انتخاب كنيد. پس از انتخاب تم اولين اسلايد باز مي شود ، براي ايجاد اسلايد جديد مي توانيد از گزينه New Slide استفاده كنيد. براي گذاشتن فيلم در پاورپوينت وارد تب Insert شده و  در بخش Media ، بر روي فلش كوچكي كه در زير Video قرار دارد كليك كنيد . از پنجره اي كه باز مي شود گزينه Video on my pc را انتخاب كرده و فيلم مورد نظر خود را از مسير دلخواه در كامپيوتر خود انتخاب كنيد و دكمه Insert را بزنيد. به همين راحتي مي توانيد در پاورپوينت فيلم قرار دهيد . اما گاهي به دليل عدم هم خواني فرمت فيلم در پاورپوينت ممكن است فيلم شما پخش نشود . براي بررسي دلايل پخش نشدن فيلم در پاورپوينت مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/182/نحوه-قرار-دادن-فيلم-در-پاورپوينت.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۵۳:۵۴ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

اكثر اپلكيشن هاي محبوب داراي وب سايت هاي رسمي هستند كه شما مي توانيد اكانت خود را از طريق وب سايت لاگين كنيد . اينستاگرام نيز داراي اين قابليت است . براي استفاده از سايت اينستاگرام بايد ابتدا از طريق كامپيوتر وارد سايت اصلي اينستاگرام شويد . بعد از ورود به سايت ، با يك صفحه لاگين مواجه مي شويد در صورتي كه مي خواهيد با اكانت فيسبوك خود وارد شويد بر روي دكمه Log in width facebook كليك كنيد ، براي ساخت اكانت جديد بايد آدرس ايميل ، نام كاملتان ، نام كاربري براي اكانت اينستاگرام و رمز عبور خود را وارد نموده و بر روي دكمه Sign up  كليك نماييد در صورتي كه از قبل اكانت ساخته ايد براي ورود بر روي گزينه Log in در پايين صفحه كليك كنيد و با وارد كردن نام كاربري و پسورد خود وارد اكانت اينستاگرامتان شويد . بعد از ورود به اينستاگرام با كامپيوتر براي استفاده از آن مي توانيد پست هاي خود را ببينيد ، آن ها را لايك يا ديسلايك كنيد ، براي آن ها كامنت بگذاريد ، امكان ريپورت ، بلاك كردن و سرچ نيز براي شما وجود دارد . اما امكان پست گذاشتن از سايت اينستاگرام هنگامي كه با اينستاگرام تحت وب وارد مي شويد وجود ندارد . اما در سايت رفع مشكل رايانه تلفني هيواتك روشي را براي پست گذاشتن از سايت اينستاگرام مطالعه كردم كه به نظرم جالب بود . براي مشاهده آن مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/196/آشنايي-با-سايت-اينستاگرام-تحت-وب-و-پست-گذاشتن-از-سايت-اينستاگرام.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۱:۴۷ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

قطع شدن واي فاي يكي از مشكلات شايع در بين كاربران ADSL است . معمولا كاربران اين مشكل را از خاموش شدن چراغ واي فاي مودم يا خاموش شدن علامت واي فاي روي لپ تاپ يا گوشي خود تشخيص مي دهند . اما دليل قطع شدن مودم چيست ؟ يكي از دلايل اين قطع شدن ها ، مي تواند وجود نويز در خط تلفن شما باشد كه البته اين مشكل باعث خاموش شدن چراغ اينترنت شما مي شود . ممكن است به علت تغيير فركانس مودم به صورت پي در پي با خاموش شدن چراغ و قطع شدن واي فاي مواجه باشيد . يكي ديگر از دلايل مي تواند به روز نبودن درايور مودم ADSL شما باشد بهتر است آخرين نسخه درايور مودم خود را دانلود كرده و نصب كنيد . گاهي ممكن است مشكل مودم شما سخت افزاري باشد براي اين كه مطمئن شويد مشكل سخت افزاري ندارد بهتر است با يك مودم ديگر تست كنيد . مثلا يك الي دو روز يك مودم ديگر را متصل كنيد و اگر با مشكل قطع و وصل شدن واي فاي مواجه نشديد مودم خود را به متخصص اين كار نشان دهيد تا آن را تعمير كند . گاهي چراغ مودم شما روشن است اما نمي توانيد به آن متصل شويد اين حالت ربطي به مودم شما ندارد اشتباه نكنيد . بهتر است به تنظيمات مودم خود رفته و پسورد آن را چك كنيد شايد پسورد را اشتباه وارد كرده باشيد . براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد از سايت حل مشكلات اينترنت و مودم هيواتك كمك بگيريد يا به لينك زير مراجعه كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/69/علت-قطع-شدن-واي-فاي-مودم-چيست-؟.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۱:۳۶ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 744
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب