samar-danesh
علمي

يكي از مشكلات ويندوز 10 عدم نمايش آيكون هاي دسكتاپ در بعضي از مواقع است . اما علت ناپديد شدن آيكون هاي دسكتاپ ويندوز 10 چيست ؟ گاهي بعد از ويروس كشي با استفاده از آنتي ويروس و ريستارت كردن سيستم مشاهده خواهيد كرد كه تمام آيكون هاي سيستم شما ناپديد شده اند و تنها موس خود را روي صفحه دسكتاپ مشاهده مي كنيد . ممكن است ذهن شما سريعا به سمت عوض كردن ويندوز برود اما بهتر است قبل از انجام اين كار روش هايي را كه من از طريق سايت هيواتك امتحان كرده ام را شما نيز امتحان كنيد . در قدم اول روي صفحه دسكتاپ خود راست كليك كنيد در زير مجموعه هاي گزينه View گزينه Show desktop icons را انتخاب كنيد . در صورت عدم نمايش محتويات دسكتاپ به سراغ قدم دوم برويد . روي صفحه دسكتاپ راست كليك كنيد و مسير زير را دنبال كنيد :
Personalize>Themes>Desktop icon settings
انتخاب آيكون هايي كه مي خواهيد نمايش داده شود و Ok كنيد .
در صورتي باز هم آيكون هاي دسكتاپ بازنگشتند در قدم سوم روي صفحه راست كليك كنيد گزينه Sort by و سپس گزينه Name را انتخاب كنيد و به ترتيب مرتب سازي ديگر گزينه ها را تغيير دهيد .  در قدم آخر به قسمت ستينگ ويندوز 10 خود رفته و وارد بخش System شويد گزينه Tablet Mode را انتخاب كنيد و گزينه هايي كه مي توانيد انتخاب كنيد را خاموش و روشن كنيد ( on ، off ) سپس به صفحه دسكتاپ بازگرديد و تغييرات را مشاهده كنيد .
در صورتي كه مشكل عدم نمايش آيكون هاي دسكتاپ براي شما حل نشد به لينك زير مراجعه كنيد :


www.heyvatech.com/web/articles/view/453/-رفع-مشكل-عدم-نمايش-آيكون-هاي-دسكتاپ.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۹:۲۷ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

مطمئنا با طرح رجيستري گوشي هاي همراه آشنايي داريد . در پي اجرايي شدن اين طرح براي خريد و فروش گوشي روشي براي انتقال مالكيت گوشي از فردي به فرد ديگر ارائه شد . در صورتي كه شما گوشي خود را بفروشيد يا بخواهيد سيم كارت جديد ، كه به نام شما نيست ، به گوشي خود معرفي كنيد بايد انتقال مالكيت تلفن همراه خود را انجام دهيد . مدتي پيش من تلفن همراه دست دومي را خريداري كردم و براي انتقال مالكيت به مشكل برخوردم كه از طريق تماس با تلفن رايانه كمك هيواتك توانستم انتقال مالكيت گوشي دست دوم خود را انجام دهم . مشاورين اين سايت سه روش را براي انتقال مالكيت موبايل از طريق سامانه همتا به من ارائه دادند كه اين روش ها را به طور مختصر براي شما دوستان عزيز شرح مي دهم . روش اول با استفاده از كد USSD مي توان انتقال مالكيت را انجام داد به اين صورت كه كد #7777* را در گوشي خود شماره گيري كنيد و در پاپ آپ باز شده گزينه 3 كه همان انتقال مالكيت است انتخاب كنيد . اكنون IMEI گوشي خود را مشاهده خواهيد كرد . IMEI مورد نظر را انتخاب كرده شماره رو به روي آن را ارسال كنيد سپس شماره اي كه مي خواهيد انتقال مالكيت را به آن انجام دهيد وارد كرده و در بعد از ارسال تاييد كنيد . روش دوم از طريق سامانه همتا است كه بايد ابتدا به سايت همتا مراجعه كنيد و بعد از ثبت نام و ثبت دستگاه خود در سامانه از طريق گزينه انتقال مالكيت  مي توانيد انتقال مالكيت گوشي خود را انجام دهيد . روش سوم از طريق نرم افزار همتا است كه مي توانيد با نصب برنامه و ورود به آن به راحتي انتقال مالكيت را انجام دهيد .

جهت كسب اطلاعات بيشتر به لينك زير مراجعه كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/416/انتقال-مالكيت-گوشي-دست-دوم-و-نو.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۵۳:۰۰ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

مطمئنا تا به حال از طريق پست بسته يا هرچيز ديگري را ارسال يا دريافت كرده ايد . تمام خريد هاي اينترنتي كه از طريق سايت ها و يا كانال هاي فروش صورت مي گيرد با استفاده از پست ارسال مي شود . معمولا وقتي زمان ارسال براي شما طولاني مي شود مي خواهيد بدانيد بسته پستي شما در چه وضعيتي قرار دارد . ممكن است زمان اين را نداشته باشيد كه از طريق اداره پست اقدام به پيگيري مرسولات پستي خود كنيد . به نقل از مشاوره تلفني هيواتك براي رهگيري مرسولات پستي نيازي به رفتن به اداره پست نيست و با استفاده از سه روش به راحتي مي توانيد بسته پستي خود را پيگيري كنيد . يكي از اين روش ها استفاده از اس ام اس است كه براي انجام اين كار بايد به ابتداي باركد مرسوله پستي خود حرف R را اضافه كرده و به شماره 2000441 پيامك كنيد . 

روش بعدي براي رصد مرسولات پستي استفاده از كد USSD است . ابتدا بايد كد #193* را در گوشي خود شماره گيري كنيد سپس براي رهگيري مرسولات پستي خود شماره شناسه پستي كه در برگه رسيد شما ثبت شده است را وارد كنيد و منتظر بمانيد تا يك پيامك براي شما ارسال شود اين پيامك شامل سابقه رهگيري مرسولات پستي شما است . 

در روش بعدي مي توانيد از سايت newtracking.post.ir استفاده كنيد . به اين صورت كه وارد سايت شده باركد مرسوله پستي خود را وارد كنيد و در صفحه باز شده سابقه رهگيري مرسولات پستي خود را مشاهده خواهيد كرد . 

براي مطالعه دقيق و مرحله به مرحله هر يك از روش هاي فوق به لينك زير مراجعه كنيد :


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۰۱:۰۶ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

معمولا افرادي كه در يك شركت كار مي كنند يا در يك خانه زندگي مي كنند و داراي چند سيستم هستند و براي تبادل اطلاعات بين سيستم ها مجبور به استفاده از حافظه هاي جانبي هستند . اما مي توانند از روش شبكه كردن دو كامپيوتر نيز استفاده كنند . در سامانه رفع مشكلات رايانه و  موبايل هيواتك روش انتقال اطلاعات از كامپيوتر به لپ تاپ شرح داده شده است . براي انتقال اطلاعات از كامپيوتر به لپ تاپ دو روش وجود دارد كه اين سامانه به طور مفصل و دقيق روش ها را به صورت جزء به جزء شرح داده است . روش اول انتقال اطلاعات از كامپيوتر به لپ تاپ با كابل lan است كه براي انجام آن بايد ابتدا كابل كراس تهيه كنيد و دو سر آن را به سيستم ها متصل كنيد . اكنون مسير زير را دنبال كنيد :

Start>Control Panel>Network and Sharing Center>Change advanced sharing settings>Turn on network discovery>All networks>Turn off password protected sharing

روش دوم انتقال فايل از كامپيوتر به لپ تاپ با واي فاي است . اين روش تضميني بابت انتقال كامل و نگهداري صحيح فايل ها هنگام انتقال و تا زمان پايان انتقال را به شما نمي دهد . معمولا از اين روش زماني استفاده مي شود كه كابل لن در دسترس نباشد . براي انجام اين كار در لپ تاپ خود مسير زير را ردنبال منيد :

Start>Control Panel>Network and sharing center>Setup a new connection or network>Manually connect to wireless network

بعد از انجام مسير زير در پنجره باز شده نام واي فاي و پسورد را وارد كنيد . اكنون از طريق يوزر و پسوردي كه روي واي فاي قرار داديد مي توانيد اتصال بين دو كاميوتر را انجام دهيد و تبادل اطلاعات كنيد .
جهت مطالعه بيشتر در اين زمينه به لينك زير مراجعه كنيد :


www.heyvatech.com/web/articles/view/458/روش-هاي-انتقال-اطلاعات-از-كامپيوتر-به-لپ-تاپ.htmlادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۳۹:۲۵ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

اگر از كاربران تلگرام باشيد مطمئنا در جريان مشكلاتي كه اخيرا براي تلگرام رخ داده است قرار داريد . اما مشكلي كه مدتي پيش در تلگرام با آن مواجه شدم ربطي به اتفاق هاي اخير نداشت . مشكل من باز نشدن فيلم در تلگرام بود . كمي كه سرچ كردم متوجه شدم بسياري از افراد اين مشكل را دارند . به نقل از هيواتك پخش نشدن فيلم در تلگرام علت هاي متفاوتي دارد . اولين علتي كه به ذهن مي رسد كش تلگرام است كه بايد آن را پاك كنيد . براي انجام اين كار در گوشي هاي اندرويد وارد برنامه تلگرام خود شده و مسير زير را دنبال كنيد :

Settings>Data and Storage>Storage Uغير مجاز مي باشدe>Clear Cache

در صورتي كه گوشي شما آيفون است جهت پاك كردن حافظه كش تلگرام وارد برنامه تلگرام خود شده و همان مسيري كه براي گوشي اندرويد گفتم را دنبال كنيد .

بعد از پاك كردن كش تلگرام از طريق خود اپلكيشن تلگرام در صورتي كه حل مشكل باز نشدن فيلم در تلگرام انجام نشد روش دوم را انجام دهيد بدين منظور بايد كش برنامه را از طريق گوشي خود پاك كنيد . البته اين حالت تنها در گوشي هاي اندرويد قابل اجرا است . براي انجام اين كار مسير زير را دنبال كنيد :

Settings>Application Manage>telegram>Clear Cache

دليل بعدي كه مي تواند باعث پخش نشدن فيلم در تلگرام شود پر بودن حافظه گوشي شما است . بهتر است حافظه گوشي خود را از فايل هاي تكراري و اضافه پاك كنيد . برنامه ها و فيلم هايي كه نمي خواهيد حذف كنيد .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد از لينك زير استفاده كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/459/حل-مشكل-باز-نشدن-فيلم-در-تلگرام.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۲۴:۲۸ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

اگر از كاربران اندرويد باشيد حتما با برنامه گوگل پلي آشنايي داريد و مي دانيد كه اين برنامه يك ماركت براي دانلود برنامه هاي اندرويد است . گاهي گوگل پلي كار نمي كند و باعث ايجاد مشكل در دانلود كاربران مي شود . اما سوال اينجا است كه مشكل كار نكردن گوگل پلي استور چيست ؟ مدتي پيش براي رفع مشكل كار نكردن گوگل پلي استور اندرويد خود به دنبال راه حل و بودم و سايت رايانه كمك شبانه روزي هيواتك توانست مشكل من را حل كند . ابتدا بايد علت هاي كار نكردن گوگل پلي را بررسي كنيد و ببينيد كه چرا گوگل پلي كار نمي كند ؟ در قدم اول اتصال به اينترنت را بررسي كنيد شايد گوشي شما به اينترنت متصل نيست يا سرعت اينترنت شما بسيار ضعيف است . به دليل تحريم ها ممكن است محدوديت هايي براي ip شما رخ داده باشد براي رفع مشكل كار نكردن گوگل پلي خود بهتر است از نرم افزار هاي تغيير آي پي استفاده كنيد . ممكن است تنظيمات تاريخ و ساعت گوشي شما بهم ريخته باشد و گوگل پلي نتواند با گوشي شما سينك شود پس حتما تاريخ و ساعت را بررسي كنيد . گاهي حافظه كش گوگل پلي و فايل هاي اضافه باعث بروز مشكل كار نكردن گوگل پلي استور مي شوند پس از قسمت تنظيمات گوشي خود وارد App شويد و تمام سرويس هاي گوگل پلي را Force Stop كنيد اكنون با استفاده از گزينه CLEAR CACHE كش برنامه ها را پاك كنيد . مطمئن شويد كه گوگل پلي شما در ليست برنامه هاي Disabled نباشد براي انجام اين كار مسير زير را دنبال كنيد و در صفحه باز شده گوگل پلي را از ليست خارج كنيد :
Settings>Apps>Disabled
 در صورتي كه با انجام مراحل فوق مشكل شما حل نشد اكانت گوگل خود را حذف و مجددا وارد كنيد . به روز رساني برنامه گوگل پلي و سرويس هاي گوگل را چك كنيد و تمام آن ها را به روز رساني كنيد يا برنامه گوگل پلي استور را لغو نصب و مجددا نصب كنيد . در قدم آخر در صورت حل نشدن مشكل گوگل پلي استور گوشي خود را ريست فكتوري كنيد .

براي به دست آوردن اطلاعات بيشتر و دقيق تر به لينك زير مراجعه كنيد :

www.heyvatech.com/web/articles/view/526/آموزش-رفع-مشكل-كار-نكردن-گوگل-پلي.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۴۸:۰۷ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

هميشه خطا ها و ارور ها هنگام نصب بازي باعث كلافگي و عدم نصب درست بازي مي شود . مدتي پيش در سايت رفع مشكل تلفني كامپيوتر مطلبي در مورد خطا در نصب بازي مطالعه كردم ، در اين سايت علت نصب نشدن بازي ها در ويندوز را اصل نبودن فايل نصب بازي ، سينك نبودن فايل هاي نصبي بازي با ويندوزي كه روي سيستم نصب است ، كمبود فضا در درايو مورد نظر براي نصب بازي و ناقص بودن فايل هاي نصب بازي به علت كپي بودن و دانلود از سايت هاي نا معتبر و ... ذكر كرده است .
به طور كلي 4 خطا هستند كه جزء خطاهاي رايج هنگام نصب بازي كامپيوتر هستند كه اين خطا ها شامل :
خطاي Please insert next disk ، ارور Not enough Space و خطا هاي Xbit و ignor است . هر يك از اين خطا ها به دلايل مختلفي مي توانند ظاهر شوند . مثلا خطاي ignor كه جزء معروف ترين خطا هاي نصب بازي است كه به علت كپي بودن CD نصب بازي و يا دانلود فايل نصبي بازي از جاي نا معتبر است . ارور Please insert next disk هنگامي رخ مي دهد كه بازي براي لود شدن به ديسك يا همان CD نصب خود نياز دارند . با خطاي Not enough Space هم كه مطمئنا آشنا هستيد ، اين خطا به علت نداشتن فضاي براي نصب بازي در سيستم است و در آخر ارور Xbit هم به دليل همگام نبودن بازي با ورژن ويندوز شما است . هنگام خريد يا دانلود بازي به اطلاعات آن دقت كنيد .
در صورتي كه مي خواهيد اطلاعات كامل و جامع تري در خصوص خطا در نصب بازي بدست بياوريد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/460/خطاهاي-نصب-بازي-در-كامپيوتر.html

 
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۱۲:۲۱ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

همه ي شما با نرم افزار اكسل آشنايي داريد . اين نرم افزار يكي از پر كاربرد ترين برنامه هاي آفيس است كه در آن مي توانيد محاسبات انجام داده و به راحتي اطلاعات خود را طبقه بندي كنيد . گاهي ممكن است اطلاعاتي كه در اكسل خود ذخيره مي كنيد مهم و شخصي باشد . به نقل از رايانه كمك هيواتك شما مي توانيد به راحتي با رمز گذاري بر روي فايل اكسل اطلاعات خود را شخصي سازي كنيد . نحوه پسورد گذاشتن روي فايل اكسل مانند فايل ورد است و روند رمز گذاري به يك شكل صورت مي گيرد . حال اگر روي فايل اكسل خود پسورد قرار داده باشيد مي توانيد رمز آن را برداريد . براي برداشتن رمز فايل اكسل ابتدا مسير زير را دنبال كنيد :
File > Info > Permissions > Encrypt with Password
اكنون در قسمت Encrypt with Password پسورد فايل اكسل خود را وارد كنيد و روي گزينه ok كليك كنيد تا رمز فايل اكسل شما حذف شود . حال اگر پسورد خود را فراموش كرده باشيد براي برداشتن رمز فايل اكسل مي توانيد از نرم افزار هاي مخصوص مانند Excel Password Remover يا Daossoft Excel Password Eraser استفاده كنيد . يكي ديگر از روش هاي شكستن پسورد اكسل به صورت آنلاين و استفاده از سايت decryptum و passwordonline است . در صورتي كه مي خواهيد به طور كامل و مفصل تر در مورد رمز گذاري بر روي فايل اكسل اطلاعات داشته باشيد ، به لينك زير مراجعه كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/524/رمز-گذاري-بر-روي-فايل-اكسل.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۷:۵۵ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

هك شدن اكانت و فراموش كردن رمز اينستاگرام دو دليل از دست رفتن حساب كاربري اينستاگرام شما است . هك شدن و از دست رفتن شبكه هاي اجتماعي به علت سهل انگاري صاحبان حساب ها اتفاق مي افتد . شبكه هاي اجتماعي به خودي خود و به آساني قادر به هك شدن نيستند بلكه سوءاستفاده كنندگان ، با استفاده از سادگي مالكان حساب ها و بي اطلاعي آنها از نحوه نگهداري از اكانت خود ، مي توانند اينستاگرام افراد مختلف را هك كرده و از آن سوء استفاده كنند . به نقل از هيواتك براي بازيابي اكانت اينستاگرام مي توانيد از دو طريق اقدام كنيد . يكي از طريق ايميل و ديگري از طريق سايت ، در صورتي كه شما براي اينستاگرام خود ايميل معرفي نكرده باشيد و ثبت نام اينستاگرام را از طريق شماره تلفن انجام داده باشيد مي توانيد از روش دوم استفاده كنيد . در صورتي كه مي خواهيد مرحله به مرحله اين دو روش را بياموزيد و بازيابي اكانت اينستا را انجام دهيد . به لينك زير مراجعه كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/146/چگونه-اكانت-اينستاگرام-خود-را-بازگردانيم.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۴۳:۳۲ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]

همه ي شما مي دانيد كه هنگام باز كردن پيام تلگرام مخاطب خود تيك دوم تلگرام براي مخاطب شما در مقابل پيام خوانده شده توسط شما زده مي شود و او متوجه مي شود كه شما اين پيام را خوانده ايد . معمولا افراد مي خواهند كه پيام هاي خود را بدون اين كه مخاطب متوجه شود بخوانند به همين دليل به دنبال روشي براي تيك نخوردن پيام ها در تلگرام هستند . به نقل از رايانه كمك هيواتك  شما مي توانيد از طريق تنظيمات اين ترفند را انجام دهيد . جلوگيري كردن از تيك خوردن پيام ها بعد از خواندن در تلگرام ، به وسيله يك ترفند در خود تلگرام قابل انجام است. به اين صورت كه شما بايد وارد تنظيمات تلگرام گوشي خود شده و وارد قسمت Notification and sounds اكنون در بخش Popup Notification گزينه هايي براي تيك دوم تلگرام قابل مشاهده است . براي بررسي دقيق تر اين زمينه بهتر است روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/72/چگونه-تيك-دوم-تلگرام-را-برداريم-؟.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۱۱:۵۷ ] [ samar ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 744
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب